ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Temmuz 2014 Pazar 22:53

‘Faruk Çelik’ tabelası yeniden takıldı

Faruk Çelik tabelası yeniden takıldı

Faruk Çelik Kültür Merkezi tabelası, Mudanya Kaymakamlığı’nın meclis kararını onaylanmaması üzerine yeniden takıldı.


Bursa’da Mudanya Belediye Meclisi’nin temmuz ayı olağan toplantısı öncesinde ‘Trilya Kültür Merkezi’ olarak değiştirilen Faruk Çelik Kültür Merkezi tabelası, Mudanya Kaymakamlığı’nın meclis kararını onaylanmaması üzerine yeniden takıldı.

Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz, söz konusu kararı, AK Parti Mudanya Meclis Grubu Başkanlığı’na fotoğraflı olarak yazıyla bildirdi. Mudanya Kaymakamlığı’nın 10 Temmuz 2014 tarihli yazısıyla 4 Temmuz 2014 tarihindeki meclis kararlarının onaylanmadığını, bu nedenle ‘Faruk Çelik’ tabelasının yerine takıldığını kaydeden Türkyılmaz, bilgilendirme yazısına tabela fotoğrafını da ekledi.

Hatırlanacağı gibi, Tirilye eski Belde Belediye Başkanı Ali Turan ise söz konusu meclis kararının 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 81. Maddesine aykırı olduğuna dikkati çekmişti. Yasal olmayan bir karara rağmen onaylama sürecini beklemeden de aynı gün ‘Trilya Kültür Merkezi’ tabelasının asılmasıyla ilgili Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın görevi kötüye kullandığını iddia eden Turan, Mudanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER