ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 09 Ocak 2013 Çarşamba 16:55

Faruk Çelik Çankırı'da


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, ''Hiç kimse bizden bir kişiyi, kişileri mutlu edeceğimizi beklemesin. Çalışmalarımız 75 milyonun mutluluğu içindir'' dedi.

Çankırı'nın Çerkeş ilçesindeki Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) binası açılışına katılan Çelik, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin geleceğinin parlak olduğunu söyleyerek, şöyle devam etti:

''Gündemi takip ediyorsunuz ve Türkiye'de olup bitenleri izliyorsunuz. Dünyada olup bitenleri izliyorsunuz. Dünyada iflaslar var, sıkıntılar var. Emekli maaşları aşağı indiriliyor, ücretler donduruluyor. Ülkeler iflas noktasında. İspanya'sından Portekiz'ine, Yunanistan'a varıncaya kadar ciddi sıkıntılar var. Şimdi batı böyleyken, doğuda rejim kavgaları olurken, bunların ortasında yeşeren bir ülke var. İşini bilen ve sağlıklı yönetimi gerçekleştiren bir ülke var. Ve çok şükür ecdadımıza, şanımıza, geçmişimize yaraşır bir şekilde milletimizin başını dik tutuyoruz.''

Çelik, ''Çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz, çünkü biz hizmet ekibiyiz. Hizmetten başka derdi olmayan ve bu amaçla siyasete çıkmış insanlarız'' ifadelerini kullandı.

Bu ülkenin kronik sorunlarını çözmek için iktidara geldiklerini dile getiren Bakan Çelik, ''Türkiye'de neler oluyor- İmralı, terör falan. Hassasiyetleri zirvede olan Çankırılıları bildiğim için bu cümleleri söylüyorum. Türkiye'de akan kan var, 30 yıldır büyük acılar var. Acıları bu millete yaşatanların inlerine nasıl girdiğini görüyorsunuz. Terörle nasıl mücadele edildiğini görüyorsunuz. Bunun yanında bu ateş dursun diye doğudan batıdan kuzeyden güneyden herkesin yükselen sesi var. Biz yüzde 50 oyla iktidara getirildik. Amaç; bu ülkenin kronik, ağır, çözülemeyen sorunlarını çözüp, akan kanı durdurun diye iktidara geldik. Hiç kimse bizden bir kişiyi, kişileri mutlu edeceğimizi beklemesin. Çalışmalarımız 75 milyonun mutluluğu içindir'' şeklinde konuştu.

Çerkeş'te yeni müdürlük binası açmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Çelik, ''Sosyal Güvenlik Kurumu 7'den 70'e, doğumdan ölüme kadar herkesin müracaat ettiği kapı. Dolayısıyla bu hizmet kapısının herkese açık olması ve çağdaş, medeni bir hizmet alanına dönüşmesi gerekiyordu. Her yerde müdürlüklerimizi yeniliyoruz. Şu an Çerkeş'te merkez müdürlüğünün açılışını yapıyoruz. Burası 423. Merkez müdürlüğümüz. Hayırlı olmasını diliyor, emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bundan sonraki en büyük teşekkürü Çankırı, Çerkeş'in hakkını söke söke alan milletvekili arkadaşlarıma ediyorum'' diye konuştu.

Bakan Çelik, protokol uygulamasına karşı olduğunu dile getirerek, ''Ama arkadaşlar yapmışlar. Ama merak etmeyin rüzgar ters estiği için kar yine üzerimize geliyor'' diye espri yapınca alanda bekleyenleri bir süre güldürdü.

Bakan soğukta bekleyenlere çay ikram etti

Sıcaklığın -2 dereceye kadar düştüğü Çerkeş'te, SGK binası açılış törenini çok sayıda vatandaş izlemeye geldi. Havanın soğuk olması dolayısıyla SGK binasında hazırlanan çay, Bakan Çelik ve beraberindeki protokol üyelerine götürülürken Çelik, çayın vatandaşlara dağıtılmasını istedi. Çelik'in bu tavrı vatandaşlar tarafından alkışlandı.

Açılışa Çankırı Valisi Vahdettin Özcan, Çankırı AK Parti Milletvekilleri İdris Şahin ve Hüseyin Filiz, Bursa Milletvekili İsmail Aydın ve Önder Matlı, Çankırı Belediye Başkanı İrfan Dinç, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanı Fatih Acar ve vatandaşlar katıldı.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER