ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Kasım 2013 Salı 12:13

Farklı güzergah açıklamaları sürücülerin kafasını karıştırdı


Antalya’da yapılacak olan golf turnuvasının başlangıç vuruşu Boğaziçi Köprüsü’nde yapılacak. Bu nedenle köprü bir süre trafiğe kapatılacak. Ancak hangi istikamette ve hangi güzergahlarda yolun trafiğe kapatılacağına ilişkin farklı açıklamalar sürücülerin kafasını karıştırdı.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, dün akşam attığı Twitter mesajında Asya’dan Avrupa istikametine trafiğin 1 saat kesileceğini duyurmuştu. İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün İnternet sitesinde yapılan açıklamada ise trafiğin Avrupa’dan Anadolu yakası istikametinde kapatılacağı duyuruldu. Vatandaşlar ise trafiğin hangi yönde kesileceğini bilmiyor.

European Tour’un ayağı olan Türkiye Golf Federasyonu tarafından Antalya’da yapılacak golf turnuvasının başlama vuruşu İstanbul Boğaziçi Köprüsü’nde yapılacak. Açılış vuruşunu ünlü golfçü Tiger Woods, bugün Asya’dan Avrupa’ya yapacak. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Twitter mesajında, “Uluslararası etkinlik nedeniyle azami 1 saatlik kapamada Asya’ya geçişte ve iki yönde metrobüs seferlerinde hiçbir kısıtlama olmayacaktır.’, ‘Bugün Boğaziçi Köprüsü’nde yapılacak gösteri nedeniyle Asya’dan Avrupa’ya geçiş saat 14.00-15.00 arasında azami 1 saat tek yönlü kapatılacaktır." şeklinde yazdı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü internet sitesinde yer açıklama ise şöyle: "05 Kasım Salı günü yapılacak olan “Asya’dan Avrupa’ya Golf Vuruşu” etkinliği nedeniyle aynı gün 14.00 - 15.00 saatleri arasında trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar aşağıya çıkartılmıştır.
• Zincirlikuyu D-100 kuzey katılım,
• Metrobüs durakları(Beşiktaş istikameti),
• Barbaros Bulvarından Sait Çiftçi köprü katılım (E-5 güney katılım) güney Beşiktaş- Levent ayrımı,
• FSM turnikelerden gelip 1.Çevre yolu ayrımı güneyden gelip kuzeye katılım araç trafiğine kapatılacak olup,1.Köprüyü kullanacak tüm sürücüler alternatif olarak bahse konu kapatma noktalarından 2.Köprü istikametine yönlendirilecektir. Yeni yapılan düzenlemeye göre Boğaziçi Köprüsünü takiben Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçiş istikametinde herhangi bir yol güzergahı trafiğe kapatılmayacaktır."

Köprüyü kuıllanan vatandaşlar şimdi hangi tarafın trafiğe kapatılacağını bilmiyor. Anadolu’dan Avrupa yakasına geçen bir sürücü, “Trafiğin hangi tarafta kesileceğini bilmiyorum. Dönüşüm nasıl olacak bilmiyorum. Valilik açıklama yapmadı. Kimi Avrupa'dan Asya’ya, kimi Asya’dan Avrupa’ya diyor ama bakalım Allah’a emanet gidiyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER