ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Nisan 2014 Salı 14:58

Fakir öğrenciler, okuma salonlarına akın etti

Fakir öğrenciler, okuma salonlarına akın etti


Adıyaman’da SODES Projesi kapsamında faaliyet gösteren Sema Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (SEMA-DER) bünyesinde faaliyet gösteren okuma salonlarının düzenlediği Seviye Tespit Sınavı (STS)’na büyük katılım oldu.

İl genelinde dershaneye gitme imkanı olmayan öğrencilerin bir yıl boyunca ücretsiz eğitim hakkı kazandığı sınavda 5 bin 400 öğrenci ter döktü. SEMA-DER Eğitim Genel Koordinatörü Mehmet Şirin Atmaca, yaptığı açıklamada, 2013 yılında kazandırma oranlarının yüzde 75 olduğunu hatırlattı.

Atmaca, geçen yıl okuma salonları olarak büyük başarıya imza attıklarının altını çizerek, sınavlarda 10 Fen Lisesi, 5 Sosyal Bilimler Lisesi, 59 Anadolu İmam Hatip Lisesi, 29 Anadolu Öğretmen Lisesi ve 202 Anadolu Lisesi kazandırdıklarının altını çizdi.

Bu yıl da bu başarıların artarak devam edeceğini vurgulayan Atmaca, topluma yararlı bireyler yetiştirdiklerine dikkat çekerek şunları söyledi: “Bu eğitim yuvalarında topluma yararlı birey olmaları için yoğun çaba sarf edilen okuma salonlarında öğrencilerimizin başarılarına katkı sağlamak ve benzer çalışmalar yapmanın heyecanı içerisindeyiz. Ayrıca bize katkı sağlayan Adıyaman Valiliğine çok teşekkür ediyoruz.”

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER