ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 22:46

Faciadan önce ‘Denize açılamadık’ demişlerdi


Şile’de kaybolan Volga-Balt isimli geminin personelini kurtarmak için denize açılan Kıyı Emniyeti’ne ait bot kayalıklara çarptı. Metrelerce yükseklikteki dalgaların arında kalan botun 3 personeli denizde kayboldu. Botta bulunan personel, henüz kurtarma çalışmalarına başlamadan önce Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine konuyla ilgili bilgi vermişti.

Kıyı Emniyetine ait kurtarma botu, Şile açıklarında kaybolan kömür yüklü geminin personelini kurtarmak için harekete geçti. Şiddetli fırtına nedeniyle denize açılamayan personel, fırtınanın dinmesini bekledi. Bir süre sonra denize açılan bot sürüklenerek kayalıklara çarptı. Personel metrelerce yükseklikteki dalgaların arasında kaldı. Çevredeki vatandaşlar bot personelini kurtarmak için seferber oldu. Yaşanan can pazarında 3 kişi dalgaların arasında kaldı. Bir kişinin kayalara tutunması ve dalgalardan kurtulmaya çalışması kameralara yansıdı. Bir süre çırpınan şahsın gözden kaybolduğu öğrenildi.

Kurtarma personelinden 2 kişi ile bir balıkçının hayatını kaybettiği belirtildi. Şiddetli fırtına nedeniyle faaliyetler sağlıklı sürdürülemeyince arama-kurtarma çalışmaları da aksadı.

Öte yandan, azgın dalgalar arasında kalan bot personeli henüz kurtarma çalışmalarına başlamadan önce Cihan Haber Ajansı (Cihan) muhabirine bilgi vermişti. Fırtına nedeniyle denize açılamadıklarını anlatan personel, “Şu anda denize açılmayı denedik ancak çıkamadık. Çalışmalar sürüyor. Gemi batmış.” demişti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER