ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Temmuz 2013 Salı 15:32

Fabrikayı istinat duvarları kurtardı

Fabrikayı istinat duvarları kurtardı


BOLU (CİHAN)- Bolu'da Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir ilaç firmasına ait fabrika, heyelan tehlikesi ile karşı karşıya kaldı. Fabrikayı istinat duvarları kurtardı.

Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir ilaç fabrikası heyelan tehdidiyle baş etmeye çalışıyor. Daha önce tehlikeyi fark eden yetkililer, önlem olarak 90 beton kazık ve istinat duvarları yapmış. Dün akşam yaşanan heyelan nedeniyle ise fabrikanın istinat duvarları ve 90 beton kazık toprak altında kaldı.

    Fabrikanın bulunduğu alanda incelemelerde bulunan Bolu Valisi İbrahim Özçimen, gerekli işlemlerin yapıldığını kaydetti. AK Parti Bolu Milletvekili Ali Ercoşkun da fabrikanın bulunduğu alana gelerek Çetinkaya'ya geçmiş olsun dileklerini iletti.

    İlaç fabrikasının sahibi Nurettin Çetinkaya 2 yıldır toprak kaymaları nedeniyle sıkıntılar çektiklerini belirtti. Fabrikanın arka kısmı ile sürekli uğraştıklarını belirten Çetinkaya, toprak kaymasına su kanallarında bulunan çatlakların sebep olduğunu söyledi. 65 kişilik ilaç fabrikasının sahibi olan Çetinkaya, heyelan tehlikesi nedeniyle yapmak istediği yatırımları askıya aldığını belirtti. CİHAN
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER