ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Rüzgarlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 12:34

Fabrika işçisini mesai arkadaşı öldürmüş


Gaziantep'te geçtiğimiz yıl bir arazide öldürülmüş olarak bulunan fabrika işçisi Ahmet Okutan’ı öldüren kişinin iş arkadaşı olduğu çıktı. Katil zanlısı arkadaş, parası için öldürdüğü arkadaşının banka kartından para çekince kıskıvrak yakalandı.

        8 Ağustos 2012’de Gaziantep-Adıyaman karayolu üzerinde bir arazide bir ceset bulunduğu ihbarını alan emniyet güçleri, yaptıkları incelemede, silahla öldürülen kişinin bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan Ahmet Okutan (22) olduğunu tespit etti.
Okutan'ın 3 gündür kayıp olduğu ve ailesinin kayıp ihbarında bulunduğu öğrenilince, cinayetle ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

        Ahmet Okutan'ın en son 5 Ağustos günü saat 10.00 sıralarında evinden ayrıldığı ve kendisinden bir daha haber alınamayınca ailesinin Karşıyaka Polis Merkezi Amirliği’ne kayıp müracaatında bulunduğu öğrenildi. Polis, Okutan'ın olay tarihinden üç ay kadar önce de askerden terhis olarak bir işyerinde işçi olarak çalıştığını tespit etti ve çalışma arkadaşlarını da incelemeye aldı. Yapılan çalışmalar sonucu, Okutan'ın iş arkadaşlarından M.K.’nın maktule ait banka kartıyla olaydan birkaç gün sonra para çektiği ortaya çıkarıldı. Banka hesabından 700 TL çektiği söylenen M.K. kendisine yardım ettiği öne sürülen S.K ile yakalanarak gözaltına alındı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER