ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 12:18

Ezgiler, Mısır için duaya dönüştü


Başakşehir Belediyesi Ramazan programları kapsamında hafta sonu sanatçıları ve ilahiyatçıları ağırladı. Ömer Karaoğlu, Ahmet Bulut, Eşref Ziya, Bedirhan Gökçe, Prof. Dr. Mustafa Karataş ve Ahmet Özhan sevenleriyle buluştu.

Sular Vadisi’nde sahne alan Ömer Karaoğlu’nun programına Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’ın eşi Hatice Uysal, Başkan Yardımcısı Haluk Dikbaş, Başkan Yardımcısı Fazlı Korkut katıldı. Ömer Karaoğlu program öncesi yaptığı konuşmada "Bu akşam konseri iptal etmeyi düşündük ama ezgilerimiz hüzünlerimizi, dualarımızı, güzel duygularımızı dile getiriyor. Bu akşam Başakşehir ‘Adeviye’ meydanıdır. Kardeşlerimizle birlikte olduğumuzu ezgilerimizle, dualarımızla Başakşehir’den göstereceğiz." dedi. Sanatçı ‘Kuşlar’ parçasını, "Bu parça Mısır’a özgürlük duası olsun." diyerek okudu.

Mısır’da yaşanan olaylardan dolayı konserini kısa süreli gerçekleştiren Eşref Ziya Terzi, Gül Muhammed, Ağlama Karanfil, Şehit Tahtında gibi eserleri dinleyicileriyle hep bir ağızdan seslendirdi. Her Ramazan’da Başakşehir’de programlara katıldığını söyleyen Terzi, Başakşehir’de özel ve kendisini mutlu eden bir dinleyici kitlesinin olduğunu kaydetti.

Bahçeşehir’de sahne alan sanatçı Bedirhan Gökçe de Mısır’da yaşanan olaylar nedeniyle programını yarıda kesti. Bahçeşehir’e özel çok güzel bir repertuar hazırladığını ancak yaşanan bu elim olaylardan dolayı bugünlük kendilerini affetmelerini isteyen sanatçı kısa programında şiirleri Mısır için okudu.

Bahçeşehir Gölet bölgesinde Sezgin Maden’in çocuk programıyla başlayan gece de Prof. Dr. Mustafa Karataş’ın sohbetiyle devam etti. "Müslüman Müslüman'ın kardeşidir ona zulüm etmez, onu yardımsız bırakmaz ve düşmanın eline bırakmaz. Müminler olarak bir aile gibiyiz ve hiç kimseyi tahkir etme hakkımız yoktur." diyen Karataş, "Kimseyle alay etmeyin, kaş göz işareti ile çevrenizdekileri fitlemeyin, insanlara kötü lakaplar takmayın, kimseyi tanımadan önyargılı yaklaşmayın, en yakınınız bile olsa casusluk yapmayın ve en önemlisi birbirinizi gıybet etmeyin." ifadesini kullanarak Müslüman kardeşliğini zedeleyecek 6 maddeyi sıraladı.

Sular Vadisi etkinliklerinde sahne alan Ahmet Özhan da Başakşehirli izleyicileri için hazırladığı repertuarıyla, Tasavvuf ve Türk Sanat Müziği’nin seçkin parçalarını sevenleri için seslendirdi. "Bir yıl ne kadar uzun geldi, bir bakıma gün gibi geldi. Rahmet ayında bizleri buluşturan diz dize göz göze getiren Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal’a ve ekibine teşekkür ederim." diyen Özhan, 'Gel gör beni aşk neyledi, Allahu Allah, Mevla görelim neyler, Dost, Yunus' adlı ilahileri seslendirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER