ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Ekim 2013 Salı 15:19

Eyüp'te kurbanlıklar kesildi

Eyüpte kurbanlıklar kesildi


Kurban Bayramı birçok yerde coşkuyla kutlanıyor. Vatandaşlar, bayram namazının ardından sabahın erken saatlerinde kurban kesim merkezlerini doldurmaya başladı. Kesilen kurbanlarını teslim alan vatandaşlar dini görevlerini yerine getirdiklerini söyledi.

Bayram öncesinde alınan kurbanlıklar, kılınan bayram namazının ardından kesim merkezlerini doldurmaya başladı. Eyüp’teki Vakıflar Genel Müdürlüğü'ne bağlı kurban ve adak kesim merkezinde numara alarak sıraya giren vatandaşlar, dini görevlerini yerine getirebilmek için sıranın kendisine gelmesini bekledi. Kurbanlıklar ise ayakları bağlanarak kesim merkezinin önünde sırada bekletildi. Bekleyen kurbanlıkların yanına gelen vatandaşlar kurbanlıklarını sevdi. Daha sonra sırası gelen kurbanlıklar verilen vekaletin ardından kesildi. Vatandaşlar kesilen kurbanlarını poşetlenmiş olarak teslim aldı. Kesilen kurbanlarını teslim alan vatandaşlar dini görevlerini yerine getirdiklerini söyledi.

Bir vatandaş bayram namazını Eyüp Sultan Camii’nde kıldıklarını belirterek şunları kaydetti: “Kurbanımızı da burada keselim istedik. Güzel bir ortam memnun kaldık buradaki uygulamalardan.”

Biraz sıra beklemek zorunda kaldıklarını söyleyen vatandaş, “Biraz sıra bekliyoruz olsun. Burası sağlıklı ve güzel, ortam iyi kurbanımız kesilecek onu bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

Küçük bir çocuk ise herkesin bayramını kutladığını söyleyerek, kurbanlıkların kesime hazır olduğunu, iki tane kurban keseceklerini söyledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER