ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 15:53

Eyüp Sultan Camii, Ramazan’a hazırlanıyor


Eyüp Belediyesi, bu sene Ramazan'da konuklarını en iyi şekilde ağırlayabilmek için çalışmalarını sürdürüyor. Eyüp Sultan Camii Meydanı revaklarla süslenip, camilerde Ramazan temizliği yapılıyor.

Eyüp Sultan Cami Meydanı'nı seccade boyutunda beyaz Uşak mermerleriyle kaplatan, sabunlu sularla yıkayarak gülsuları döktüren belediye, bu sene de vatandaşların daha rahat ibadet yapabilmeleri amacıyla Eyüp Sultan Meydanı’nda gerekli çalışmaları yapıyor.

Eyüp Belediye Başkanı İsmail Kavuncu Eyüp Sultan Camii'ni gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Eyüp Sultan'ın yılın 365 günü ziyarete açık kutsal bir mekân olduğunu kaydeden Kavuncu, "Sabunlu sularla yıkanan ve gülsuları serpilen Eyüp Sultan Cami Meydanı'nda vatandaşlarımızın ibadetlerini rahatlıkla gerçekleştirmesi için gereken tüm önlemleri aldık." dedi. Eyüp Sultan Meydanı’nın revaklarla süslenerek vatandaşların sıcak havada rahatlıkla serin bir ortamda ibadetlerini yapabileceklerini belirten Kavuncu, sürpriz programlarla vatandaşların Ramazan’ı doyasıya yaşayacağını kaydetti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER