ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 16:27

Eylemcilerin sığındığı binadan bunlar çıktı!

Eylemcilerin sığındığı binadan bunlar çıktı!

Taksim'de polise saldıran eylemcilerin sığındıkları SDP binasında silah ve kesici aletler ele geçirildi.


İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, polisin Taksim'deki afiş ve flamaları toplamak için girdiği meydanda güvenlik güçlerine molotof kokteyli ve taşlarla saldıran eylemcilerin sığındıkları Sosyalist Demokrasi Partisi (SDP) İl Binası'na operasyon düzenlendiğini açıkladı.

Vali Mutlu, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, Taksim'de güvenlik güçlerine saldıranların sığındığı SDP İl Binası'na düzenlenen operasyonda 70 kişinin gözaltına alındığını duyurdu.

Operasyonda silah ile pala gibi kesici aletlerin de ele geçirildiğini bildiren Vali Mutlu, sosyal medyada polise molotof kokteyli atarken fotoğraflanan ve polis olduğu iddiaları ortaya atılan kişiye ilişkin de bilgi verdi.

Belinde silah benzeri bir cisimle fotoğraflanan kişinin adının Ulaş Bayraktaroğlu olduğunu kaydeden Mutlu, SDP'li Bayraktaroğlu'nun daha önce Devrimci Karargah operasyonunda tutuklanarak 6 ay cezaevinde kaldığını açıkladı.

Öte yandan, Vali Mutlu, Atatürk Anıtı ve Atatürk Kültür Merkezi'ndeki (AKM) flamaların indirilmesine twitter'dan da çok büyük destek veren halka teşekkür etti.

Mutlu, şu ifadeleri kullandı:

"Halkımız, Atatürk Anıtı ve AKM'deki flamaların indirilmesine twitter'dan da çok büyük destek verdi. Teşekkür ediyorum.

Fakat marjinal gruplar boş durmuyor, eylem çağrıları yapıyor. Bu gruplara karşı dikkatli ve kararlı duruşumuzu sürdüreceğiz." 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER