ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2013 Pazartesi 17:17

Eylemciler polise bıçak çekti


 Adana'da Taksim Gezi Parkı'na destek amacıyla yapılan eylemler sırasında 2 gösterici, polise bıçak gösterdi. Polisin müdahale ettiği olaylarda kışkırtıcılık yaptıkları iddiasıyla aralarında bıçak çekenlerin de olduğu 17 kişi gözaltına alındı. Bu arada, dünkü eylemlerde polis eylemcilere "Siz halkımızı seviyoruz, son kez uyarıyoruz." anonsu yaptı.

    Adana'da dün Atatürk Parkı'nda başlayan gösterilerin ardından AK Parti İl Başkanlığı'na yürümek isteyen bir gruba polis müdahale etmek zorunda kaldı. Bu sırada, 2 gösterici ellerindeki bıçakları polise gösterdi. Polis, eli bıçaklı göstericilerin de olduğu 17 kişiyi gözaltına alırken bu kişilerini üzerlerindeki aramalarda sapan, misket ve megafon ele geçirildi. Gözaltına alınan kişilerin Emniyet Müdürlüğü'ndeki işlemleri sürüyor.

    Bu arada, merkez Seyhan ilçesi Gazipaşa Mahallesi'nde yaşanan eylemler sırasında polis ateş yakan çoğunluğu çocuklardan oluşan eylemcilere megafonla anons yaptı. Polis, grubu provake edenler olduğunu söyleyerek, şöyle seslendi: " Lütfen grup içerisinden ayrılalım. Dağılmamanız halinde kanunun suç saydığı fiillerden dolayı kamu ve özel şahıs mallarına zarar vermek emniyet güçlerine etkin direnmeden dolayı hakkınızda kanunu işlem yapılacaktır. Sevgili vatandaşlarımız hak ve özgürlükler çerçevesinde demokratik olarak başlayan yürüyüşünüz yasa dışı eyleme dönüşmüştür. Grup içerisinde sizi provake edip kendi istekleri yönünde yönlendirerek kullanmak isteyen şahıslar bulunmaktadır. Lütfen bu şahıslara uymayalım. Siz halkımızı seviyoruz, son kez uyarıyoruz."

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER