ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Haziran 2013 Pazar 02:25

Eylemciler Mersin'i savaş alanına çevirdi

Eylemciler Mersini savaş alanına çevirdi


Mersin'de Taksim'deki Gezi Parkı'nın yıkılmasını bahane eden göstericiler kenti savaş alanına çevirdi. Yolu trafiğe kapatarak taş ve bira şişeleri ile dağıtan gurupları polis basınçlı su ve gaz bombası ile dağıttı. Olaylarda 10 polis yaralanırken çok sayıda gösterici göz altına alındı.

Taksim Gezi Parkı'nın yıkılmasını protesto eden kalabalık gündüz saatlerinde düzenledikleri ve olaysız sona eren yürüyüşün ardından havanın kararmasıyla birlikte Adnan Menderes Bulvarı üzerindeki Barış Meydanı'nda yeniden toplandı. Yolu trafiğe kapatan kalabalık çevrede bulunan araçlara zarar verdi. Marina tarafına yürümek isteyen kalabalığa polis izin vermedi. Bulvarı trafiğe kapatan gruplardan bazıları çevrede güvenlik önlemi alan polis ekiplerine taş ve şişe atması üzerine polis tazyikli su ve gaz bombasıyla müdahale etti. Kaçışan gruptakiler bu defa
çöp konteynerleriyle yola barikat kurup tekrar polise taş ve şişe attı. Polisin megafonla yaptığı uyarılara aldırmayan guruptakilere polis basınçlı su sıkarak müdahale etti.

Çevredeki bazı araçların da zarar gördüğü olaylar sırasında bazı eylemciler gözaltına alındı. Olaylarda 10 polis ile bazı vatandaşlar yaralandı.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER