ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 23:11

Eylemciler, 10 kişilik genci görünce kendi arasında tartışma yaşadı

Eylemciler, 10 kişilik genci görünce kendi arasında tartışma yaşadı


Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Taksim Gezi Parkı eylemine destek veren kalabalık, Recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyen yaklaşık 10 kişilik grubun Atatürk Anıtı önünde toplandığı haberini alınca yürümeme kararı aldı. Anıt önündeki gençlerin araya girenlerin sayesinde dağılmasıyla yürüyüş ancak yapılabildi.

Ereğli'de her akşam saat 21.00 toplanan ve İstanbul Taksim Gezi Parkı eylemine destek veren yaklaşık yüz kişilik gurup, anıt önünde toplanan bir grup gencin olduğu haberini alınca yürüyüp yürümeme konusunda ikilemde kaldı. Gruptan bir kişinin 'Bize saldırırlarsa çocuk ve kadınlara zarar verebilirler' sözü eylemcilerin tepkisine neden oldu. Eylemciler arasında yaşanan yürüme tartışması araya giren diğer eylemciler sayesinde büyümeden önlendi. Tartışmanın sona ermesiyle eylemciler yürüme kararı alarak alkışlar eşliğinde yürümeye başladı.

Bu sırada anıt önünde toplanan yaklaşık 10 kişilik genç grubun dağılması için AK Parti Belediye Meclis üyesi Yusuf Oktay devreye girdi. Gençlerle konuşan Yusuf Oktay, slogan atmak isteyen gençlere sloganlarını attıktan sonra dağılmalarını istedi. Gençler ise 'Vatandaş burada Çapulcular nerede?, Polise uzanan eller kırılsın, Recep Tayyip Erdoğan' sloganlarının ardından tekbir çekerek anıt önünden dağıldı.

Anıt önünde ki gençlerin dağılmasının ardından Taksim Gezi Parkı'na destek veren grup anıt önüne geldi. Burada konuşan eylemciler, yarın akşam daha iyi örgütlenerek yürüyüşlerine devam edeceklerini ve yaptıkları hareketin sivil direniş olduğunu, siyasi oyunlara izin vermeyeceklerini söyledi. Bir başka eylemci ise genç grubun AK Parti'den oldukları söylentilerine ise 'Ben AK Parti yetkilileri ile görüştüm. Bu gençlerin AK Parti ile ilgileri yokmuş' diyerek eylemcileri bilgilendirdi.

Anıt önünde toplanan eylemciler İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından olaysız şekilde dağıldı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş büro amirliğine bağlı sivil ekipler ise yaşanacak herhangi bir olumsuzluğa karşı hazır bekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER