ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 18:35

EXPO 2016 Antalya tanıtım pulu satışa çıktı

EXPO 2016 Antalya tanıtım pulu satışa çıktı


Türkiye’de ilk defa Antalya’da düzenlenecek EXPO 2016 için PTT Genel Müdürlüğü tarafından tanıtım pulu bastırıldı.

        EXPO 2016 Antalya’nın tanıtılmasını amaçlayan pulların satışa çıkmasıyla ilgili olarak PTT Antalya Başmüdürlüğü’nde tören düzenlendi. Törene Antalya Valisi ve EXPO Başkan Vekili Sebahattin Öztürk, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Hüseyin Samani ve çok sayıda davetli katıldı.

        Törende konuşan Mevlüt Çavuşoğlu, EXPO 2016 hazırlıkları konusunda bir sorun olmadığını, sadece çevre yollarının yapımın biraz daha hızlı olması gerektiğini belirtti. EXPO 2016'nın Antalya'nın yurtdışı tanıtım vizyonu açısından çok önemli olduğu belirten Çavuşoğlu, fuar alanın bir ömür boyu kalıcı bir eser olması gerektiğini söyledi. EXPO 2016’nın tanıtımı için çalıştıklarını belirten Çavuşoğlu, bu kapsamda Türk Hava Yolları'yla da (THY) bir proje hazırlayacaklarını kaydetti.

PTT Antalya Başmüdürü Hasan Ali Yazıcıoğlu da 2012'de Yat Limanı ve Aspendos resimlerinin yer aldığı 6 milyon pulun basıldığını, bunların 4 milyonunun satıldığını hatırlattı. 2013 için de 8 milyon pul bastırıldığını belirten Yazıcıoğlu, bunların da 1 milyon 207 binin satıldığını açıkladı. Yazıcıoğlu, yıl sonuna kadar bir çoğunu satmayı hedeflediklerini söyledi. PTT Genel Müdürlüğü'nce EXPO 2016'nın da tanıtımı için de çalışma yaptıklarını belirten Yazıcıoğlu, bu kapsamda, iki ayrı pul olmak üzere toplam 2 milyon adet pul ve zarf bastırıldığını söyledi.

        Konuşmaların ardından, EXPO 2016 logolu pul ve zarflarla Vali Öztürk tarafından Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e, Mevlüt Çavuşoğlu tarafından Başbakan Erdoğan'a ve Antalya Milletvekili Hüseyin Samani tarafından Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Cemil Çiçek'e mektup gönderildi. Mektupların ücretleri de Çavuşoğlu, Öztürk ve Samani tarafından ödendi. Gönderilen mektuplarda, “23 Nisan- 11 Ekim 2016 tarihleri arasında Antalya'da yapılacak olan ve Türkiye'nin ilk EXPO'su olma özelliği taşıyan EXPo 2016 Antalya Evrensel Botanik Sergisi nedeniyle PTT Genel Müdürlüğü tarafından 25 Temmuz 2013 tarihinde tedavüle çıkarılan EXPO pullarının ilk gün zarfını şahsınıza sunmaktan büyük onur duyarım.” ifadeleri yer aldı.

PTT Genel Müdürlüğü tarafından EXPO 2016 Antalya’ya özel bastırılan pullar ve zarfların üzerinde Yivli Minare ile EXPO logosu yer alıyor. 


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER