ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 12:51

Evliyalar Günü’nde 50 kazan pilav pişecek


Kayseri Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, 637. Mimar Sinan’ı Anma ve Evliyalar Günü münasebeti ile düzenlenen törene bütün Kayserilileri davet ederek, vatandaşların hem piknik yapabileceklerini hem de kültürel bir şenliğe iştirak edeceklerini söyledi.

    Başkan Memduh Büyükkılıç, Melikgazi Belediye organizasyonluğunda bu yıl beşincisi düzenlenecek olan Evliyalar Günü için bölge muhtarları ile koordineli bir çalışma yaptıklarını belirtti. Büyükkılıç, “Öncelikle davetliler ve bölge halkı ile birlikte evliyalar mezarlığı ziyaret edilerek dua edilecek. Bu ziyaret sonrası tören alanında hazırlanan 50 kazan etli pilav ve ayran etkinliğe katılan vatandaşlara ikram edilecek. Bu etkinlik ile hem geçmişimize sahip çıkarak gelecek kuşaklara kültürümüzü aktarmış oluyor, hem de bölge halkını bir araya getirerek kaynaşmasına, danışmasına ve dostlukların pekişmesine vesile oluyoruz.” dedi.

    Tören alanının oturma bankları, kamelyalar, seyyar tuvaletler yerleştirilerek daha işlevsel hale getirildiğini belirten Başkan Memduh Büyükkılıç, Mimar Sinan’ı Anma ve Evliyalar Günü ile bölge insanının bir araya geldiğini, beraberce bir gün geçirerek toplum dayanışması, paylaşması ve birliğine en iyi örneğin burada sergileneceğini kaydetti.

    16 Haziran 2012 Pazar günü saat 12.00’de başlayacak tören de 50 kazan etli pilav pişirileceğini ve ayran ile törene katılanlara ikram edileceği ifade eden Başkan Memduh Büyükkılıç, 637. Mimar Sinan’ı Anma ve Evliyalar Günü törenine bütün Kayserililerin davetli olduğunu sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER