ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Ocak 2014 Pazar 09:31

Evin içindeki foseptik çukuru ile yaşıyorlar

Evin içindeki foseptik çukuru ile yaşıyorlar


Esenler'de bir aile, evin içinde açılan yaklaşık 60 santimetrelik foseptik çukuru ile yaşıyor. 6 ay önce satın aldıkları 2 yıllık binada kanalizasyon giderlerinde sorun yaşayan aile, müteahhit tarafından kandırıldıklarını iddia etti.

Haznedar Mahallesi'nde oturan Bedir Kaymak, yaklaşık 6 ay önce banka kredisi ile 2 yıllık binanın bodrum katındaki daireyi satın aldı. Kaymak'ın iddiasına göre, dairenin kanalizasyon giderlerinde sorun çıktı. Problemi önce kendi yöntemleri ile çözmeye çalışan Kaymak ailesi, başarılı olamayınca binanın müteahhidini aradı.

İddiaya göre, sorumluluğu kabul etmeyen müteahhit, sattığı dairenin giderlerinde problem olmadığını öne sürdü. Ancak aile tarafından ikna edilen müteahhit, 2 işçiyi eve gönderdi. Çalışmaya başlayan işçiler, evin oturma odasında bulunan döşemeleri söktükten sonra temel demirlerini de kesip 60 santimetrelik çukur açtı. Sorunun kaynağının dışarıdaki ana hatla bağlantı noktalarında çıkması üzerine işçiler ek ücret talep etti. Ek ücreti karşılamak istemeyen müteahhit, ailenin iddiasına göre olay yerinden ayrıldı. Parasını alamayan işçiler ise açtıkları çukuru bırakarak evden ayrıldı.

Kötü koku ve hijyen sıkıntısı yaşayan aile ise durumu belediye ekiplerine bildirdi. Aile reisi Bedir Kaymak, hiç bir belediye yetkilisine ulaşamadığını ve mağdur durumda olduğunu ifade etti. Sorumlular hakkında da suç duyurusunda bulunacağını söyleyen Bedir Kaymak, "Belediyeyi aradım ama kimseye ulaşamadım. Benim kanalizasyonun gideri akmıyor. Bunun sorumlusu müteahhit. Bugün buraya ustalar gönderdi demirler kesildi. Buradaki arıza dışarıda bulunan binanın girişindeki kanalda çıktı. Burada kameralarla sorunu aradılar ama ustalar arızanın dışarıda olduğunu söyledi. Benden ekstra para talep ettiler. Ancak müteahhit bunu kabul etmedi ve kaçtı. Ben kendi çabamla cebimden karşılayarak birilerini getirdim ama faydası olmadı" diye konuştu. Bedir Kaymak, sorununun çözülmesi için yetkililerden yardım bekliyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER