ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Nisan 2013 Pazartesi 10:29

Evin çatısına indi, otomobilin üzerine düştü

Evin çatısına indi, otomobilin üzerine düştü


Bursa’da 800 metre yükseklikten atlayan bir paraşütçü, rüzgarın sert esmesinden dolayı bir evin çatısına indi. Genç adam, paraşütün tekrar dolmasıyla evin altında bulunan bir otomobilin üzerine düştü.

Edinilen bilgiye göre, olay merkez Yıldırım ilçesi Çiçek Caddesi’nde meydana geldi. 1 çocuk babası Ömer Sarışın hafta sonunu fırsat bilerek arkadaşlarıyla birlikte yamaç paraşütü yapmak için Zeyniler köyüne gitti. 800 metrelik yükseklikten paraşütü ile birlikte atlayan Sarışın 1 saat havada kaldıktan sonra aşağıya inmek istedi. Rüzgarın sert esmesinden dolayı iniş alanının 50 metre gerisindeki bir evin çatısına mecburi inmek durumunda kalan Sarışın, paraşütünün tekrar dolmasıyla dengesini kaybederek bir otomobilin üzerine düştü.
Sarışın’a ilk müdahaleyi olayı gören vatandaşlar yaparken, otomobilde hafif çaplı hasar meydana geldi. Araç sahibinin 155’i arayıp şikayetçi olması üzerine polis ekipleri paraşütçünün ifadesini aldı. Sarışın, 112 ekipleri tarafından Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırılırken, durumunun iyi olduğu görüldü.

Paraşütçünün bir fabrikada çalıştığı ve 3 senedir yamaç paraşütü yaptığı öğrenildi.

İniş alanına doğru ilerlediğini ifade eden Sarışın, "Rüzgar sert olduğu için kanat ilerlemedi, olduğu yere çökmeye başladı. Çatının üzerine mecburi iniş yaptım. Ben tutunmaya fırsat bulamadan paraşüt tekrar açıldı ve beni savurdu. Daha sonra aşağıdaki aracın üzerine düştüm. Arabaya ayağımla vurdum. Ayağımda bir problem var. 5 dakika kadar yürüdüm. Darbeden dolayı bir ağrı var" dedi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER