ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL2°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Temmuz 2013 Pazar 00:05

Eve yine ayakkabı ile girdi

Eve yine ayakkabı ile girdi

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı'nda hayatını kaybedenlerin ailelerini ziyaret ederken partililere koyduğu kuralı unuttu.


CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Gezi eylemleri sırasında öldürülen Abdullah Cömert ve Ali İsmail Korkmaz'ın ailelerine taziye ziyareti gerçekleştirdi. Ancak objektiflere Kılıçdaroğlu'nun daha önce de yaptığı eve ayakkabı ile girmesi takıldı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Hatay'da, Gezi Parkı olaylarında hayatını kaybeden, Abdullah Cömert ile Ali İsmail Korkmaz'ın ailelerini, sel felaketinde hayatını kaybedenlerin yakınlarını ve grevdeki İsdemir işçilerini ziyaret etti. Daha önce de haberlere konu olan Kılıçdaroğlu'nun taziye evine ayakkabılarıyla girmesi dikkatlerden kaçmadı.

DAHA ÖNCE DE AYAKKABI İLE GİRMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ağustos 2012'de, Sarıyer'de yaptığı bir ev ziyaretinin ilginç fotoğrafları ortaya çıkmış ve fotoğraflara göre CHP lideri ve yanındakiler eve ayakkabılarıyla girince ev sahibi çıplak ayaklarını halının altına gizlemişti.

SEÇİM TAKTİKLERİNE YENİ AYAR GETİRİLMİŞTİ

Seçmeni ikna etmek için ev ziyaretleri yapacak olan CHP'liler için geçtiğimiz günlerde bir kitapçık hazırlanmış ve o kitapçıkta şu ayrıntılara yer verilmişti: konuşmaya 'Selamünaleyküm' diyerek başlayacak, evden ayrılırken de 'Allahaısmarladık', 'Allaha emanet olun' ya da 'Hayırlı günler' diyecek. En önemlisi ise Kılıçdaroğlu'nun yaptığı hatalar olan "Eve ayakkabı ile girmeyin" uyarısı dikkate alınacaktı.

Eve ayakkabı ile giren ve burada baba Ali Edip ve annesi Hatice Cömert ile diğer yakınlarına başsağlığı dileğinde bulunan Kılıçdaroğlu, CHP İl Başkanı Servet Mullaoğlu'nun babası Mehmet Mullaoğlu tarafından okunan Kur'an-ı Kerim'i dinledi. Kur'an okuduktan sonra fenalaşan Mullaoğlu'na çevredekiler müdahale etti.

Kılıçdaoğlu daha sonra Eskişehir'deki olaylarda hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz'ın Ekinci beldesindeki evine geçti. Ehlibeyt Kültür ve Dayanışma Vakfı Başkanı Ali Yeral'ın Kur'an-ı Kerim okumasının ardından Kılıçdaroğlu, baba Şahap ve anne Emel Korkmaz'a başsağlığı diledi.

Kılıçdaroğlu, ağabey Gürkan Korkmaz ile de bir süre görüştü. 

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER