ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Temmuz 2013 Salı 17:01

Evden 5 kamyon çöp çıktı

Evden 5 kamyon çöp çıktı


İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Yenidoğan Mahallesi Tuna Sokak’ta bulunan çöp eve müdahale ederek dezenfekte etti.

Yenidoğan Mahallesi Tuna Sokak’ta yalnız yaşayan şahsa ait evden kötü kokular gelmesi üzerine komşular, İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'nü arayarak yardım istedi. Şikâyet üzerine harekete geçen zabıta ekipleri, tek katlı baraka görünümündeki çöp eve müdahale etti. Eve girmekte güçlük çeken ekipler, biriken çöpleri dışarı atmakta zorlandı. Evsel atık, çöp, karton kutu, plastik ve teneke kutularının dışarı çıkarılmasını sağlayan belediye ekipleri titiz çalışma sonucu çöp evden 5 kamyon çöp çıkardı. Belediye ekipleri tarafından boşaltılan çöpler kamyonlara doldurularak götürüldü. Zabıta ekipleri evden çıkan geri dönüşümü olan atıkları, lisanslı firma yetkililerine teslim etti. Geriye kalan çöp eşyaları çöp depolama sahasında imha edildi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN TEŞEKKÜR

Mahalle sakinleri ise evden çok pis kokuların geldiğini, bu nedenle sıcak havada evlerinin pencerelerini bile açamadıklarını, yerinde ve zamanında olaya müdahale eden zabıta ekiplerine teşekkür etti.

HALK SAĞLIĞI İÇİN

Zabıta gözetiminde evde bulunan çöpleri alan belediye ekipleri, evi ve bulunduğu apartmanı ilaçlayarak dezenfekte etti. Konu hakkında açıklama yapan İlkadım Belediyesi Zabıta Müdürü Yunus Sandallı, ilçede yaşayan vatandaşlarımızın çevre ve kendi sağlıkları için bu tür durumlarda Alo 153'ü arayarak mutlaka haber vermesi gerektiğini belirtti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER