ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:28

Ev hanımlarından öğrenciler yararına kermes

Ev hanımlarından öğrenciler yararına kermes


Amasya’da yardımsever ev hanımları, öğrenciler ve eğitim yararına kermes düzenledi. Kermeste yiyecekler, ev yemekleri, pasta ve tatlı çeşitleriyle çeyizlik malzemeler satışa sunuldu. Elde edilecek gelirlerin, ihtiyaç sahibi öğrencilere burs olarak verileceği belirtildi.

    Yardımsever bayanların desteği ile kermes düzenlediklerini belirten kermes sorumlusu Günnur Zobu, kermese gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Zobu, “Geleneksel hale getirmeyi planladığımız kermes organizasyonu ile ev hanımlarımızı yardımlaşma ve dayanışma içinde olmalarını ve güzel bir faaliyette bir araya gelmelerini sağladık. Bizler ev kadınları olarak her yıl olduğu gibi bu yılda fakir ve ihtiyaç sahibi öğrencilere ufak da olsa destek olmaya çalışacağız. Kermes sonunda elde edilecek geliri ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtacağız. Bu anlamda kermese gelip alacakları iki üç parçalık ürün ile bu gelirin öğrencilere ulaşmasına katkı sağlayacak bütün hayırsever vatandaşlarımıza şimdiden yapacakları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

    Kermes sorumlusu Günnur Zobu, Amasya Belediyesi ekmek büfeleri üzerinde açılan kermesin 2 hafta boyunca açık kalacağı söyledi. Zobu, kermese bütün vatandaşları davet etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER