ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 00:04

Eurochallenge Cup Finali’nde çıkan olaylarda 7 polis yaralandı


İzmir’de düzenlenen FIBA Erkekler Avrupa Challenge Kupası final maçı öncesi, salona biletsiz girmek isteyen bazı taraftarlarla polis arasında çıkan arbedede 7 polis yaralandı. Olaylar sırasında 4 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

İzmir Emniyet Müdürlüğü’nden konuyla ilgili olarak bir açıklama yayınlandı. Pınar Karşıyaka ile Rusya temsilcisi Krasyna Krylia arasında Karşıyaka Arena Spor Salonu’nda oynanan Eurochallange final maçı öncesinde bazı taraftarların salona biletsiz olarak girmek istediğinin belirtildiği açıklamada şöyle denildi:

"Salon dışında bilet kontrolünün yapıldığı esnada, biletsiz taraftarların bariyerlere yüklenmesi üzerine taraftarlar uyarılmıştır. Ancak, polis ekiplerinin üzerine etrafta bulunan taş, ellerinde bulunan bira şişelerini ve seyyar satıcıların malzemelerini atmaları üzerine orantılı müdahale edilerek bu taraftarlar, alandan uzaklaştırılmıştır. Olay neticesinde 7 görevli polis memuru hafif şekilde yaralanmış, yapılan çalışmalar neticesinde 4 Karşıyaka taraftarı gözaltına alınmış, Spor Güvenliği Müdürlüğü görevlilerince haklarında tutanak tanzim edilmiş ve Bostanlı Polis Merkezi'nde adli işlemleri tamamlanarak 6222 sayılı kanun gereğince ‘spor müsabakalarını seyirden yasaklanması’ için haklarında gerekli işlemler başlatılmıştır. Ayrıca olaylara karışan diğer şahısların tespit çalışmalarına da devam edilmektedir.” 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER