ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Nisan 2013 Cuma 12:11

EÜ’de basketbol ve voleybol turnuvaları tamamlandı

EÜde basketbol ve voleybol turnuvaları tamamlandı


Erzincan Üniversitesi 6. Bahar Şenlikleri kapsamında düzenlenen birimler arası voleybol ve basketbol turnuvaları tamamlandı.

Basketbol ve voleybol branşlarında 29 Mart’ta başlayan turnuvalarda fakülte, yüksekokul, meslek yüksekokulları ve polis meslek yüksekokulu öğrencilerinin oluşturduğu takımlar, fikstüre göre Rektörlük Kapalı Spor Salonu'nda karşılaştı. Turnuva sonunda final maçlarında, basketbol erkeklerde Eğitim Fakültesi 1’inci, Polis Meslek Yüksekokulu 2’nci, Meslek Yüksekokulu 3’üncü oldu. Basketbol kızlar kategorisinde Eğitim Fakültesi 1’inci olurken, İktisadi-İdari Bilimler Fakültesi 2’nciliği, Üzümlü Meslek Yüksekokulu ise 3’üncülüğü elde etti.

Voleybol turnuvasında ise erkeklerde Eğitim Fakültesi şampiyon, Meslek Yüksekokulu 2’nci, Polis Meslek Yüksekokulu 3’üncü oldu. Voleybol kızlar kategorisinde ise Eğitim Fakültesi, final maçında karşılaştığı İktisat Fakültesi ekibini 3-0 mağlup ederek kupaya uzandı. 3’üncülük maçında ise Sağlık Yüksekokulu ile Kemah Meslek Yüksekokulu karşılaştı ve müsabakadan 3-1’lik galibiyetle ayrılan Kemah Meslek Yüksekokulu, turnuvayı 3’üncü tamamladı.

Turnuva boyunca takımlarını yalnız bırakmayan taraftarlar da müsabakalar sırasında takımlarına destek verdi. Turnuva sonunda, dereceye giren takımlara madalya ve kupaları, Erzincan Üniversitesi Genel Sekreteri Prof. Dr. Recep Polat tarafından takdim edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER