ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 10:27

'Etüt Merkezimle Bir Adım İleriye’ projesi başladı


Kalkınma Bakanlığı'nca uygulanan Sosyal Destek Programı (SODES) desteğiyle, Güzelyurt Eğitim, Kültür, Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından yürütülen ‘etüt merkezimle Bir Adım İleriye’ Projesi kapsamında Güzelder etüt merkezi eğitim hayatına başladı. Proje kapsamında Türkçe, matematik, fen bilimleri, sosyal bilgiler, İngilizce, din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenleri ve rehberlik servisi ile 6., 7. ve 8. sınıflara eğitim veriliyor.

Güzelder Başkanı ve Proje Yürütücüsü Fuat Vurgun, Ekim ayında eğitimine başlattıkları etüt merkezi hakkında aynı gün velilerle de bir toplantı yaparak yeni SBS sistemi ve projeleri hakkında bilgi verdiklerini söyledi. Vurgun, “İçerikli bir proje başlattık. Kursumuzun ve etüt çalışmalarımızın yanı sıra, öğrencilerimizi ders ve testlerle sıkmayarak, ödüllü kitap okuma etkinlikleri, il içi ve il dışı geziler düzenleyip, müze ziyaretleri yapacağız. Ayrıca sinema ve piknik organizasyonlarımız var. Üstelik velilere yönelik bilinçlendirme toplantılarımız da yapılacak. Bu proje ile dershaneye gidemeyen ve dershaneye göndermeye gücü yetmeyen velilerimizin umuduna SODES’in yetiştiğini, Güzelyurt İlçesine ilk defa bir etüt merkezi açıldığını vurgulamak istiyorum.” dedi.
Proje Yürütücüsü Vurgun, bu yıl Aksaray’da faaliyetlerine başlayan SODES’in vatandaşın özlediği ve hak ettiği birçok hizmeti verdiğini ifade etti.

Necdet Sağlam Caddesi Kayabaşı Sok. No:2/1’de hizmet veren Güzelder’in Proje Koordinatörü Rüstem Bostan ise çok büyük fedakarlıklarla bu kursu açtıklarını ve kurstan 6., 7. ve 8’inci sınıftan toplam 60 öğrencinin faydalandığını, öğrenci başarılarını yükseltmek için öğretmenlerle ve rehberlik servisi ile eşgüdümlü olarak çalıştıklarını ve başarının da geleceğini dile getirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER