ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 16:42

ETSO yönetiminden Vali Altıparmak'a ziyaret


Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Lütfü Yücelik ve beraberindeki heyet Vali Ahmet Altıparmak’ı ziyaret ederek, yeni görevinde başarı diledi.

ETSO heyetiyle tek tek tanışan Vali Altıparmak, ilin ekonomisi hakkında Başkan Lütfü Yücelik’ten bilgi aldı. Erzurum’da görev yapacak olmanın kendisini mutlu ettiğini ve heyecanlandırdığını ifade eden Vali Altıparmak, Erzurum’a en iyi hizmeti yapmak için ildeki bütün kamu kurum ve kuruluşlarıyla olduğu gibi sivil toplum kuruluşlarıyla da koordineli bir şekilde faydalı çalışmalar yapılacağını söyledi.
ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Yücelik ise Erzurum’un kalkınması ve gelişmesi adına yapılan her türlü çabaya destek verdiklerini belirterek, “Şehrimiz, turizm, sağlık, eğitim, ulaşım ve hizmet sektörlerinde önemli yatırımların yapıldığı, artık adından sıkça söz edilen bir il oldu. Erzurum, önüne gelen fırsatları değerlendirmek için gayret gösteriyor. Hizmet sektöründe sağlanan istihdam kadar, sanayi sektöründe de istihdam sağlayamadığımız sürece ülke üretimine bir katkı sağlayamayız. Kalkınmanın en önemli ayaklarından birini oluşturan üretimin olmadığı yerde de gelişmenin de istenilen seviyede olması asla beklenemez. Kısacası, kalkınmak için çok çalışmalı, üretmeli, ürettiğimizi hem iç pazarda, hem de dış pazarda satmalıyız. Bu konuda da Erzurum’un konumunu ve cazibesini göz ardı etmeden, buradaki yatırımcıya, ticaret erbabına ve girişimcilere fırsatlar verilmelidir” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER