ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 22:08

ETSO Meslek Grubu seçimlerinde galip çıkmadı

ETSO Meslek Grubu seçimlerinde galip çıkmadı


Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) meslek grubu seçimlerinde mevcut başkan Ali Şekerdağ'ın listesi 7, Hamit Kaya'nın listesi ise 6, Ayhan Şimşek'in listesi ise 1 meslek grubunda seçimleri kazandı.

ETSO'da 14 meslek grubu için yapılan ve 09.00'da başlayan seçimlerde 4 bin 434 delegeden 3 bin 524'ü oy kullandı. Saat 17.00’de sona eren seçimlerde Elazığ İl Seçim Kurulu'nda görev yapan personellerin sayımı sonucunda Ali Şekerdağ’ın listesi 7 (1,3,4,5,10,12,13. gruplar) Hamit Kaya’nın listesi 6 (6,7,8,9,11,14. gruplar) Ayhan Şimsek’in listesi ise 1 (2. grup) meslek grubunu kazandı.

Seçimlerin ardından açıklamalarda bulunan ETSO Başkanı ve adayı Ali Şekerdağ, “Biz grup olarak beklemediğimiz neticeyi aldık. Daha fazla grupları almayı bekliyorduk. Fakat camianın takdiri bu. Bu seçimlerden en güzel sonucu çıkarıp önümüze bakacağız. Bundan sonraki süreçde çoğunluk bizde. Arkadaşlarımızla birlikte oturup karar vereceğiz." dedi.

Başkan adayı Hamit Kaya ise "Seçimlerin çok demokratik bir ortamda yapıldığı, ilk defa girdikleri bir seçimden 6 grup kazandıklarını belirtti. ETSO üyelerine teşekkürlerini ileten Kaya, “Yaklaşık bir senedir sürdürdüğümüz seçim çalışmasının ardından bugün seçimlere girdik. Bana göre çok demokratik bir ortamda ve medeni bir seçim yapıldı. Buradan bütün ETSO üyelerine minnet ve şükranlarımı sonuyorum."

Bir iki grubu küçük bir farkla kaybettikleri için üzgün olduklarını kaydeden Kaya, "Bundan sonraki süreçte üç adayla bir araya gelip Elazığ için nasıl daha iyi hizmet edebiliriz diye bunun çalışmalarını yapacağız. İnşallah Elazığ'ımıza hayırlı olur. Bu kadar üyenin teveccühünden sonra Elazığ’a hizmet etmek için elimden ne geliyorsa bunun sözünü veriyorum.” diye konuştu.

Kaya, "Koalisyon düşünüyor musunuz?" şeklindeki soruya ise “Tabi bu bir araya gelinmeden bilinmez. Mutlaka diğer iki adayla da bir araya geleceğiz. Herhalde öyle olacak." şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER