ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Temmuz 2013 Pazartesi 23:05

Etimesgut Mahalle Sofrası Etiler’e kuruldu

Etimesgut Mahalle Sofrası Etilere kuruldu


Etimesgut Belediyesi’nin mahalle iftarı ve Ramazan akşamları programı Etiler Mahallesi’yle devam etti.

Mahalle arasına kurulan iftar programına yaklaşık 5 bin kişi katıldı. Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel de mahalle sakinleriyle birlikte iftar yaptı. İftar öncesinde masaları gezerek vatandaşlarla sohbet eden Demirel, vatandaşların istek ve önerilerini dinledi. Çocuklarla yakından ilgilenen Demirel, çocukları kucağına alarak bir süre sevdi. Demirel, ezan okunmadan yemeğe başlayan çocuklarla da şakalaştı.

İftar sonrası Ramazan eğlenceleri düzenlendi. Halkın arasında dolaşan Hacivat ve Karagöz özellikle çocukların büyük ilgisini çekti. Yapılan yarışmalarla yalnız çocuklar değil aileleri de eğlendi. Kukla gösterisini küçük büyük herkes keyifle izledi.

Tasavvuf müziği sanatçısı Ömer Faruk Güney, okuduğu ilahilerle katılımcıların hem kulaklarına hem de kalplerine hitap etti. İlahilere vatandaşlar hep birlikte eşlik etti. Semazen gösterileriyle renklenen ilahi konseri büyük beğeni topladı. Daha sonra Belediye Konservatuarı eğitmenlerinden Yavuz Şanlı, Türk halk müziği eserlerinden oluşan konseriyle sahne aldı. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER