ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 12:11

‘Eti-Park'ta kamu zararı yoktur’

Eti-Parkta kamu zararı yoktur


Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı, Eti-Park İş Merkezi’nin belediyeye kazandırılmasında kamu zararı oluştuğu ve görevi kötüye kullandığı gerekçesiyle Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel ve 37 belediye meclis üyesi aleyhine açılan soruşturmada, kovuşturmaya yer olmadığına karar verdi. Savcılık, "Kamu zararı yoktur, kamu yararı gözetilmiştir." dedi.

Etimesgut Belediye Meclisi, oybirliğiyle Başkan Demirel’e yetki vermiş, o da Danıştay kararıyla yapımı durdurulan iş ve ticaret merkezi binasının tamamını, yüklenici firmadan 30 milyon 250 bin lira bedelle alarak belediyeye kazandırmıştı. Bir vatandaşın, "Eti-Park İş Merkezi, değerinin üzerinde bir fiyatla alınarak kamu zararı oluşturulmuş, belediye başkanı ve meclis üyeleri görevlerini kötüye kullanmışlardır." şikayetini inceleyen Sincan Cumhuriyet Başsavcılığı, kararını verdi. 6 Mart 2013 tarihli kararda, “Etimesgut Belediye Başkanlığı tarafından ödenen bedelin, belirlenen rakamın altında olması sebebiyle kamu zararının değil, kamu yararının gözetildiğine, görevi kötüye kullanma suçunun unsurlarının oluşmadığına, dolayısıyla atılı suçun unsurlarının oluşmadığı anlaşıldığından, şüpheliler hakkında kovuşturma yapılmasına yer olmadığına karar verilmiştir.” denildi.

ETİ-PARK HASTANE OLACAK

Etimesgut Belediye Meclisi’nin kararıyla Eti-Park İş Merkezi binası, mülkiyeti belediyede kalmak şartıyla hastane yapılmak üzere Sağlık Bakanlığı’na tahsis edildi. Dönüşüm çalışmalarında son aşamaya gelen bakanlığın, kısa bir süre sonra ihaleye çıkması bekleniyor. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER