ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 16:18

Ethem Sarısülük, Çorum'da toprağa verilecek


Ankara'daki Gezi Parkı'na ilişkin eylemlerde yaralanan ve hastanede hayatını kaybeden Ethem Sarısülük, yarın Ankara'daki törenin ardından memleketi Çorum'un Sungurlu ilçesine bağlı Beylice köyünde toprağa verilecek.
KESK, DİSK, TMMOB ve TTB temsilcileri, Mülkiyeliler Birliği'nde 14 gün süren tedavisinin ardından hayatını kaybeden Ethem Sarısülük'ün ölümü ve cenaze programıyla ilgili basın açıklaması yaptı.
Açıklamada, yarın Kızılay'da Sarısülük'ün vurulduğu yerde anma töreni düzenleneceği, buradan da Sıhhiye Meydanı'na yürüneceği bildirildi. Daha sonra Batıkent'te cenaze töreni yapılacağı belirtilen açıklamada, Ethem Sarısülük'ün cenazesinin yarın Çorum'un Sungurlu ilçesine bağlı Beylice köyünde toprağa verileceği kaydedildi.
Öte yandan Ethem Sarısülük'ün ağabeyi Mustafa Sarısülük, otopsi sonucunu bekledikleri Adli Tıp Kurumu bahçesinde yaptığı açıklamada, kardeşinin kurşunla vurulduğunu ileri sürerek, "Kardeşimin kurşunla vurulduğu netleşti. Bundan sonra başka gençlerin ölmemesi için mücadele edeceğiz" şeklinde konuştu.
Ağabey Sarısülük, olayla ilgili hukuki takibi yapacaklarını söyledi.
Sarısülük ailesinin avukatı Kazım Bayraktar ise Ethem'in kafatasını kırarak, beynine saplanmış bir mermi çekirdeği bulunduğunu ve başka bir cisme rastlanmadığını iddia etti.
Otopsiye, soruşturma savcısı Veli Dalgalı ile ailenin avukatları da katıldı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER