ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 11:55

Esrarı çamurluğa saklamışlar


Adana'da son bir haftada 378 kilogram esrar ele geçirildi. Polis, 29 ayrı operasyonda, uyuşturucu satıcısı oldukları iddiasıyla 45 kişiyi gözaltına aldı. Uyuşturucu satıcılarının çamurluğa bile esrar zula ettikleri ortaya çıktı. Ele geçirilen esrarla 189 bin kişinin zehirlenmesinin önüne geçilmiş oldu.

Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi Narkotik Bürosu ekipleri, uyuşturucu tacirlerine yönelik 15 ile 22 Ocak tarihleri arasında 29 operasyon düzenledi. Polis, narkotik köpeklerini de kullanarak ev, işyeri ve şehirlerarası otobüslerin bagaj kısımlarındaki aramalarda 378 kilogram fişek tabir edilen esrarı paketler halinde ele geçirdi. Bazı tacirlerin esrarı saklamak için bir hayli uğraştıkları dikkat çekti. Esrar paketleri, çamurluklara saklanmış halde bulundu.

Emniyet müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Teşkilatımız halkın büyük desteğiyle zehir tacirlerine yönelik amansız mücadelesine devam etmekte olup bu konuda vatandaşlarımızın teveccühünü kazanmanın haklı gururunu yaşamaktadır. Zehir tacirlerine yönelik operasyonlara kararlı bir şekilde devam edilirken aynı anda zehrin pençesine düşmüş gençlerimizi bu illetten kurtarmak için sosyal projelerle destekleme çalışmalarına da özel önem verilmektedir." denildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER