ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ocak 2013 Perşembe 11:42

"Esnaf kredi faizleri yüzde 4'e indirilmeli"

"Esnaf kredi faizleri yüzde 4e indirilmeli"


2013 yılının girmesiyle esnaf ve sanatkara kredi kullanarak işini büyütme imkanı sağlanmasını isteyen Atakum Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Metin Sinecek, hükümete faizlerin indirilmesi için çalışma yapılmasını önerdi.

    Yeni yılın esnafın kalkınma yılı olmasını isteyen Metin Sinecek, "2012 yılının son aylarında zor günler geçiren esnafımıza yeni yılın girmesiyle yeni kolaylıklar sağlanmalı. Bu konuda hükümetimizden yıllık yüzde 6 olan faizlerin yüzde 4'e indirilmesini talep ediyoruz. Böyle bir adımın atılması sıkıntılı bir süreç yaşayan esnafın rahatlamasını sağlayacaktır. Türkiye genelinde kredi talebinde artış var. Bu tür bir faiz indirimine gidilmesi, esnafın da önünü görmesinde, geleceğe umutla bakmasında etkili olacaktır." dedi.

    Kooperatiflerinin Samsun'da esnafın durak kapısı haline geldiğini dile getiren Başkan Sinecek, "Samsunlu esnaf ve sanatkarımıza 1 ila 5 yıl faizli 125 bin TL ile 250 bin TL'ye kadar kredi kullandırabiliyoruz. İşini geliştirmek isteyen, makine parkurunu yenilemek isteyen esnaf ve sanatkarımız Halk Bankası aracılığıyla kullandırdığımız kredileri almak için müracaat yapıyor. İnşallah hükümetimiz de gereken faiz indirimini uygularsa sıkıntılı dönemler yerini rahat dönemlere bırakacak." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER