ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 18:05

Esnaf Kefalet'te 2016’ya kadar seçim yok

Esnaf Kefalette 2016ya kadar seçim yok


 Niğde Esnaf ve Sanatkârlar Kredi Kefalet Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Taygur, aldıkları kararla mevcut yönetimin 2016’ya kadar devam edeceğini söyledi. Taygur, esnafın istemesi durumunda her zaman seçime hazır olduklarını da belirtti.

'Seçim için imza toplayanlar var' gibi dışarıda oluşan bilgi kirliliklerine değinen Taygur, “Dışarıda laf söz çok fazla ve bizim kulağımıza da geliyor, ama biz fazla kaale almıyoruz. Biz dedikodu ile değil Niğde halkına, esnafına hizmetimizi kaliteli bir şekilde yapmaya çalışıyoruz, bununla uğraşıyoruz. Biz geçen yıl seçimimizi yaptık dört yıllığına rahmetli Murat Zeren seçildi, önümüzde 3 yıl gibi bir süreç var ve biz burada esnafı temsil ediyoruz. Esnafla görüşmelerimizde 'her sene bu seçimi yapmak zorunda mıyız?' diye soruyorlar ve Niğde esnafı seçimi istemiyor. Biz de kendi içimizde 2016’ya kadar mevcut yönetimle devam etme kararı aldık, ilerleyen günlerde de genel kurul tarihini açıklayacağız. Seçim olsun diye imza toplayanlar var dedikodularla uğraşmıyoruz." açıklamasında bulundu.

"VİCDANEN RAHAT, CEVAP VERMEYE HAZIRIZ"

Yapılan çalışmalar konusunda esnafların bir şikâyetinin olmadığını savunan Yönetim Kurulu Başkanı Taygur, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Biz bugüne kadar sizin işlerinizden memnun değiliz, çalışmalarınız fayda vermiyor diyen bir esnafımızla karşılaşmadık, aksine hep teşekkür edenlerle karşılaştık. Şu an çıkıp 20 esnafı gezsek hiçbiri şu şartlar güzel değil böyle olsa daha iyi olurdu demez. Ayrıca Ankara Bölge Niğde Kooperatifi’nin çevre illere örnek bir kooperatif olması konusunda oldukça memnun. Şu anda kesintisiz bir şekilde kredilerimizi vermeye devam ediyoruz. Bu konuda Niğde halkı çok duyarlı yanımızda oldu her zaman için biz de bu günkü başarıyı elde ettik. Biz bu kooperatife gelince 7. Bölge'deydik biz bu sırayı bir’e taşımaya çalışıyoruz. Kimse bu kadar kısa sürede bu başarıyı bizden beklemiyordu ve biz zor olanı yaptık. Bu zamana kadar kredileri kullanmışlar ama hiçbir bilgileri olmadan. Bizim bilgilendirme amaçlı kapısını çalmadığımız, gezmediğimiz esnaf kalmadı. Biz vicdanen rahatız ve varsa bir olumsuzluk cevap vermeye her zaman hazırız.”

"İSTİFA DEĞİL, BORÇLARINDAN DÜŞÜRÜLDÜLER"

Son günlerde dışarıda esnaf kefalet üyelerinin istifa ettiği ile ilgili yanlış bilgilerin ortaya çıkmasına değinen Başkan Taygur, bu üyelerin istifa etmediklerini ve üyelerin borçlarından dolayı düşürüldüklerini belirtti. Turgut Taygur, “Bizim burada yönetim kurulunda görev alan arkadaşların aslen ve kefaleten borçları olmayacak. Borçlu insanın yönetime yazıldığı zaman yönetimden düşürmek zorundayız. Biz düşürmesek bile bölge düşürür. Yönetimdeki arkadaşlarımızın düşme nedenleri borçlarından dolayı. Yönetimdeki arkadaşımız aslen ve kefaleten borcu bulunduğundan dolayı düştü, bunun yerine yedekteki arkadaşlarımız çağrıldı. Üst kurul temsilcisi yedekte olan arkadaşımız kamuoyunda böyle dedikodu yapmak için gündeme taşıdıkları bir konu. Bu yeni düşmüş bir olay değil. Bakanlıktan genel rapor doğrultusunda düşen bir arkadaşımız. Üst kurul yedeklere bulunan bir arkadaşımıza baskı yapılarak insanların kafasını karıştırmak amaçlı istifa ettirilmiştir. Düşürülmüş bir insana istifa dilekçesi gönderiliyor, bunun geçerliliği nedir? Size soruyorum.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER