ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Ocak 2013 Cuma 17:49

Eskişehirliler, Avcı’ya başarılar diledi

Eskişehirliler, Avcıya başarılar diledi


AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı’nın Milli Eğitim Bakanı olması, vekili olduğu Eskişehir’de mutlulukla karşılandı. Eskişehirli vatandaşlar, Nabi Avcı’ya görevinde başarılar diledi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, yeni Bakanlar Kurulu listesini Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e sundu. Erdoğan, Bakanlar Kurulu'nun 4 ismini değiştirdi. Bu kapsamda, Milli Eğitim Bakanlığı’na, AK Parti Eskişehir Milletvekili Nabi Avcı getirildi. Geçtiğimiz dönem Maliye Bakanı Kemal Unakıtan’ın Eskişehir milletvekili olması ile yıllar sonra bakana kavuşan Eskişehir, şimdi de AK Parti Milletvekili Nabi Avcı’nın bakan olmasından dolayı memnun. Vatandaşlar, şehirlerinden bir milletvekilinin bakan olarak seçilmesinden dolayı mutlu olduklarını dile getirerek, ülke ve şehir adına hayırlı olması temennilerinde bulundu.

NABİ AVCI KİMDİR?

Eskişehir milletvekili, aynı zamanda Milli Eğitim Komisyonu Başkanı Nabi Avcı, 1953 Bilecik doğumlu. Avcı, aynı zamanda Başbakan başmüşaviri ve medya danışmanı. İletişim Profesörü olan Avcı, Başbakan'la ilgili hemen tüm temaslarda yanında yer alıyor. Nabi Avcı'ya, Erdoğan, 'Nabi Hocam' diye hitap ediyor. Erdoğan'ın en çok güvendiği isimlerden biri olarak dikkat çekiyor. Edebiyat ve sanat bilgisi iyi olan Nabi Avcı liberal bir isim. Avcı'nın Erdoğan ile tanışması 1990'lara uzanıyor. ODTÜ mezunu olan Avcı, 1994 yerel yönetim seçimlerinden beri Erdoğan'ın seçim kampanyasını yürüten ekipten. Avcı, Hasan Celal Güzel, Turgut Özal ve Yıldırım Akbulut'un danışmanlıklarını da yaptı. 'Bombacı Parmenides' ve 'Enformatik Cehalet' gibi kitapları var. Ayrıca, 'Molla Kasım' takma adıyla mizah yazıları yazdı. Bunlardan bir bölümü, karikatürist Necdet Konak tarafından resimlenmiş olarak Evvel Zaman İçinde (Nehir Yayınları) adlı kitapta yayınlandı. Ayrıca, çok sayıda çevirisi de var. Rene Guenon, Martin Lings ve S.H. Nasr gibi tradisyonalistlerin kitaplarını Türkçeye çevirmiştir.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER