ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 19:49

Eskişehir’in Interpolcü emniyet müdürü görevine başladı

Eskişehirin Interpolcü emniyet müdürü görevine başladı


Aksaray İl Emniyet Müdürlüğü görevinden Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü'ne vekaleten atanan Mustafa Şahin, görevine başladı.

Emniyet Müdürü Naci Kuru'nun hayatını kaybetmesinin ardından, Mustafa Bayram'ın vekâleten yürüttüğü Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'ne geçtiğimiz hafta Aksaray İl Emniyet Müdür Mustafa Şahin Atandı. 2011 yılında Teftiş Kurulu Başkanlığı'na atanan Aksaray eski İl Emniyet Müdürü Halis Böğürcü'nün, yeniden eski görevine dönmesi üzerine bu görevde bulunan Şahin, vekaleten atandığı Eskişehir İl Emniyet Müdürlüğü görevine bugün başladı.

Önümüzdeki günlerde üçlü kararname ile asaleten atamasının gerçekleşeceği öğrenilen ve başarılı çalışmalarından dolayı Interpol Dairesi personeli olarak Fransa, Almanya ve Yunanistan'da görev yaptığı belirtilen Şahin için Emniyet Müdürlüğü önünde karşılama töreni düzenlendi. İl Emniyet Müdürvekili Mustafa Bayram ve il emniyet müdür yardımcıları tarafından polis mangası eşliğinde karşılanan Şahin, önce basın toplantısı düzenledi, ardından üst düzey personelle toplantı yaptı.

Şahin, gazetecilere yaptığı açıklamada, huzur ve asayişin önemli olduğunu söyledi. Teşkilatta yurtiçi ve yurt dışı birçok noktada görev yaptığını belirten Şahin, "Çok laf değil çok iş yapacağız. Konuşmak siyasilerin, belediye başkanlarının işi. Biz işimizi en iyi şekilde yapmak için çalışacağız. Bizim işimiz çalışmak, vatandaşın huzur ve mutluluğunu sağlamak. Çarşıda pazarda bizim hizmetimizi göreceksiniz. Huzur ve asayiş öyle bir şey ki hayat ve su gibi. Şu anda havanın büyük bir nimet olduğunun farkında bile değiliz. Asayiş, huzur her zaman Eskişehir'de yerindedir, hiç fark etmezsiniz. Ama olmadığı zaman her taraf titremeye başlar. Biz istiyoruz ki huzur ve asayiş kolektif bir düşünce içerisinde, ortak akılla güzel şeyler ortaya çıksın. Eskişehirimiz her şeyin güzeline layık. Gelişmiş büyük şehirlerimizden bir tanesi. Bugün itibariyle Eskişehir emniyet müdürü olarak görevime başlıyorum. Herkese hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

MUSTAFA ŞAHİN KİMDİR?

Kırşehir Kaman'da 1965 yılında doğan Şahin, evli ve 3 çocuk babası. 1987 yılında Polis Akademisin'den mezun olduktan sonra İngilizce seviye ve becerilerinden dolayı kura dışı bırakılarak Interpol Daire Başkanlığı'nda göreve alındı. Interpol Dairesi personeli olarak Fransa, Almanya ve Yunanistan’a kısa süreli görevler için gönderildi. 1988-1989 yıllarında ABD’de 1 yıl İngilizce ve mesleki eğitim kursuna katılan Şahin, 1989-1998 yıllarında İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü'ne tercüman olarak katkıda bulundu, protokol konuşmaları hazırladı, İsveç, İtalya, Macaristan, İran ve Hindistan’da yapılan uluslararası toplantılara katıldı, ülke adına konuşmalarda bulundu.

Interpol Dairesi personeli olarak Fransa, Almanya ve Yunanistan’a kısa süreli görevler için gönderilen Şahin; uluslararası terör, kaçakçılık, kalpazanlık konularında katıldığı toplantılarda, Türk polisi adına sunumlar yaptı. 1998-1999 yıllarında bir yıldan fazla BM Bosna Hersek görevinde bulundu, yerel ve uluslararası polislere eğitim veren Saraybosna Polis Eğitim Merkezi'nde hocalık yaptı, daha sonra bu merkezin müdürü (koordinatörü) oldu. Bu görevi sırasında Euro 2000 Avrupa Futbol Şampiyonası'na katılan ülke polisleri için geçici olarak hazırlanan istihbarat merkezinde görev aldı. BM Kosova Polis Barış Gücü'ne katıldı. Uluslararası geçmiş tecrübelerinden dolayı Bölge Operasyon Merkezi'ne alındı. Daha sonra 5 ilin bağlı olduğu Prizren bölgesi bölge operasyon şefi yardımcılığına atandı. Bulunduğu bu pozisyonun öneminden dolayı buradaki görevi Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından 2 defa uzatıldı.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER