ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Eylül 2013 Pazar 18:54

Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, milletçe, şehitlerin bıraktığı mukaddes emaneti her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlı olduklarını bildirdi.
Destici, Eskişehir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yıl dönümü dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Eskişehirliler'in vatan topraklarının işgali karşısında şanlı bir direniş gösterdiğini belirtti.
Eskişehir halkının kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle milli kuvvetlere maddi, manevi yardımda bulunarak, savaşa katılıp ve üstün kahramanlıklar gösterdiğini anımsatan Destici, şunları kaydetti:
''Hemşehrilerimin bu onurlu gününü kutluyorum. Milletçe, şehitlerimizin bize bıraktığı bu mukaddes emaneti her geçen gün aynı şuur ve inançla daha da yükseklere taşımakta kararlıyız. Kahramanca yurdunu savunarak Hakk'a yürüyen kıymetli şehitlerimizi rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum. Milletimizin, ülkesi için canı pahasına mücadele veren şehit ve gazilerinin mirasına sahip çıkacak, birlik ve beraberliğimizi koruyacak, Atatürk'ün büyük özverilerle kurduğu ve bizlere emaneti olan Türkiye Cumhuriyeti'ni tüm kazanımlarıyla yaşatacaktır. Bu anlamlı günde, cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk'ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve saygıyla anıyorum. Eskişehirli vatandaşlarımızı, bu milli günümüzde en içten duygularla tebrik ediyor, sağlık ve mutluluklar diliyorum.''
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER