ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Şubat 2014 Perşembe 14:37

Eskişehir'de emekliler için kafe


Eskişehir merkez ilçe Tepebaşı Belediyesi tarafından sosyal projeler kapsamında hayata geçirilen ve konsepti emekliler üzerine hazırlanan "Deneyimli Kafe" açıldı.
Yenibağlar Mahallesi Sinan Alağaç Parkı içerisindeki kafenin açılışına Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, Türkiye Emekliler Derneği Eskişehir Şubesi ve Emekli Öğretmenler Derneği Eskişehir Şubesi yöneticileri, belediye yetkilileri ve vatandaşlar katıldı.
Ataç, törende yaptığı konuşmada, kafenin çalışma hayatını tamamlamış ve emekli olmuş vatandaşların keyifli vakit geçirmesini sağlamak amacıyla düzenlediklerini belirtti.
Kafenin Tepebaşı Belediyesinin işletmesinde olduğunu ifade eden Ataç, şöyle konuştu:
"Öncelikle kafemizin bulunduğu alanda ağaçlandırmalar ve çevre düzenlemeleri yaptık. Emeklilerimizin ve vatandaşlarımızın huzurlu vakit geçireceği bir alan oluşturmaya çalıştık. Buradan kazanç değil, iyi hizmet bekliyoruz. Kafeye, emekliler dışındaki vatandaşlarımız da gelebilecek. Burada emeklilerimizi oyalayacak çeşitli oyunlar planlıyoruz. Unutulmuş, eğlenceli oyunları burada hayata katacağız. Vücudumuzu çalıştırırken zihnimizi de çalıştıracak bazı oyunlar hazırlayacağız."
Konuşmanın ardından Ataç, kafenin ilk ziyaretçileriyle fotoğraf çektirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER