ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Şubat 2014 Salı 16:32

Eskişehir'de darbedilerek öldürülen kişinin davası


Eskişehir'de 3-4 kişilik bir grup tarafından darbedildikten sonra hayatını kaybeden kişinin ölümüne ilişkin davada tutuklu bulunan sanık, suçlamaları kabul etmedi.

Eskişehir 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık H.Y.A. ile maktul Rafet Çakır'ın eşi Özlem Çakır ve taraf avukatları hazır bulundu.
Sanık H.Y.A, maktulu daha önceden tanıdığını, aralarında hiçbir husumetin bulunmadığını öne sürdü.
Söz konusu olayla ilgisinin olmadığını iddia eden H.Y.A, şunları kaydetti:
"Ben bu suçu işlemedim. Çocukluktan beri bu mahalledeyim, kimseyle kavgam yoktur. Olay günü arkadaşlarımla bir marketteydim. Daha sonra çıkıp ablama gittim ve o gece orada kaldım. Ertesi gün polisin beni aradığını duydum. Karakola ifade vermeye gittim, sonrasında tutuklandım. Olayla kesinlikle ilgim yoktur. 8.5 aydır boş yere cezaevinde yatıyorum. Beraatimi talep ediyorum."
Maktul Çakır'ın eşi Özlem Çakır ise eşinin kimseyle probleminin olmadığını belirterek, "Eşim, evine bağlı bir insandı. Kimseyle bir husumetimiz yoktu. Sanıktan şikayetçiyim" dedi.
Duruşmada, tanık olarak dinlenilen A.Y. ise olay gecesi sanık H.Y.A, ve 3 arkadaşıyla birlikte alkol içtiklerini anlattı.

Daha sonra eve giderken 3-4 kişinin 1 kişiyi darbettiğini gördüğünü anlatan A.Y, "Darbedilen şahsı, 3-4 kişinin elinden aldım. Daha sonra dövülen kişinin mahalleden tanıdığım Rafet ağabey olduğunu fark ettim. Koluna girerek evine gitmesini sağladım. Olayda sanık H.Y.A, yoktu, olsaydı kesin tanırdım. Rafet'i döven kişileri tanımıyorum" dedi.
Tanıklardan R.Ç. ise olay günü gürültüler üzerine camdan baktığını ifade ederek, "3-4 kişi tarafından darbedilen bir kişinin sokaktaki bir elektrik direğinin yanına bırakıldığını gördüm. Daha sonra polisi ve ambulansı aradım. Daha sonra ambulans gelip, yaralıyı hastaneye götürdü. Döven kişilerin yüzünü tam olarak görmedim. Sanık H.Y.A'nın döven kişiler arasında yer aldığını söyleyemem çünkü yüzlerini kesinlikle görmedim" diye konuştu.
Sanık avukatı Çiğdem Sülükoğlu da müvekkilinin olay günü ablasında olduğunu ve kavgaya karışmadığını belirterek, sanığın tahliyesini talep etti.

Mahkeme heyeti, olay yeri yakınlarındaki güvenlik kamerası görüntülerinin Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Dairesince netleştirilmesini, bu görüntü ile sanığın teşhis için çekilen fotoğraflarının karşılaştırılmasına karar verdi.
Sanığın oy çokluğu ile tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, duruşmayı 20 Mart'a erteledi.
Büyükdere Mahallesi Kaplanlı Caddesi'nde 1 Temmuz 2013'te meydana gelen olayda, Rafet Çakır, henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı 3-4 kişilik bir grup tarafından darbedilmişti. Ağır yaralanan Çakır, kaldırıldığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde hayatını kaybetmişti.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER