ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Aralık 2013 Cuma 15:40

Eskişehir polisine 18 yeni araç


Eskişehir Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki araçların yenilenmesi devam ediyor. Eskişehir Valiliği İl Özel İdaresi tarafından alınan 18 otomobil, Eskişehir polisine teslim edildi.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü elindeki eski otomobilleri satıyor. Eski araçların yerine alınan yeni araçlar faaliyete sokuluyor. Bu kapsamda, Eskişehir Valiliği İl Özel İdaresi tarafından alınan 18 otomobil, Eskişehir polisine teslim edildi. Bu yıl Eskişehir polisinin yenilediği araç sayısı 37’e yükseldi. Eskişehir Emniyet Müdürlüğü kısa bir süre önce 47 aracı ise hurdaya ayırarak, satışını gerçekleştirdi. Polisin elinde değiştirmeyi hedeflediği 104’e yakın daha araç bulunduğu öğrenildi.

Vilayet meydanında yapılan 18 aracın teslim törenine Vali Güngör Azim Tuna, Cumhuriyet Başsavcısı Orhan Çetingül, İl Emniyet Müdürü Mustafa Şahin, Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı, İl Genel Meclisi Başkanı Ahmet Yapıcı, Merkez Komutanı Hava Pilot Albay Seyit Yaylacı ve Emniyet Müdürlüğünün çeşitli kademelerinde görev yapan müdürler ve polisler katıldı.

Emniyet Müdürü Şahin, yeni araçlarla polisin olaylara daha erken müdahale edeceğini, hizmetlerin kalitesinin artacağını söyledi. Vali Tuna ise polisin adaletin ve huzurun temsilcisi olduğunu kaydetti. Polise desteklerin artarak süreceğini belirtti. Törene katılanlar hep birlikte kurdele keserek, araçları hizmete soktu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER