ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Aralık 2012 Pazartesi 13:30

Eski eşyalarınızı Suriyelilere verin


Kayseri’de sosyal amaçlı çalışmalar yapan sivil toplum kuruluşları, Suriye halkı için yardım kampanyası başlattı. Kampanyaya maddi destekte bulunmanın yanı sıra giysi ve gıda gibi benzeri ihtiyaç maddeleri de verilebilecek. Özellikle evde kullanılmayan giysi türü eşyaların da bağışlanması yönünde talepte bulunuluyor. Battaniye ihtiyacının daha fazla olduğuna işaret ediliyor.

İHH Kayseri Şubesi Başkan Yardımcısı Ömer Yağmur, İHH, Erciyes Feneri ve Kayseri Darülaceze Vakfı olarak Suriye halkına yönelik yardım kampanyası başlattıklarını belirtti. Yağmur, evde kullanılmayan eşyaların bile toplanması adına bu kampanyanın önemli olduğunu belirterek, şu bilgiyi verdi: “Şu an kamplarda yaşayan Suriye halkının ihtiyaçları kış ayları ile birlikte arttı. Bu insanlar evlerini terk ederken sadece yanlarına bir bavul alabildiler. Şu an kışlık giyecek ihtiyaçları fazla. Çadırda yaşayan insanların özellikle soğuktan korunmak için battaniyeye ihtiyaçları var. O nedenle evlerinde fazla battaniye kullanan insanlarımızı bunun bir tanesini bizimle paylaşabilir. Kadın ve çocuklar için kışlık giyecekler. İç çamaşır talepleri var. Yine maddi anlamda yapılabilecek yardımlar için banka hesapları oluşturuldu. Ayrıca gıda ihtiyaçlarının karşılanması adına yine insanlarımız bu tür yardımlarda bulunabilirler.”

 Ömer Yağmur, yardım kampanyası ile ilgili bütün resmi izinlerin alındığını anımsatarak, mahalle muhtarlarına da bu tür giysi, battaniye gibi eşyaların verilebileceğini ve bazı semtlerde oluşturulan merkezlerin çalışma yaptığını aktardı. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER