ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Eylül 2013 Çarşamba 22:45

Eski bakan Güzel'in rahatsızlanması


Güven Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Tevfik Ali Küçükbaş, eski bakanlardan Hasan Celal Güzel'in tansiyon yüksekliğine bağlı kalbin pompalama gücünde azalma ve akciğerlerde sıvı birikimi problemi olduğunu ancak hayati tehlikesinin bulunmadığını söyledi.
Başhekim Küçükbaş, Adana'dayken rahatsızlık geçiren Güzel'in, özellikle nefes darlığı, çarpıntı, aşırı halsizlik gibi şikayetlerinin olduğunu belirtti.
Güzel'in söz konusu şikayetlerinin son 1-2 gündür ara ara tekrarladığına dikkati çeken Küçükbaş, şöyle konuştu:
"Bu defa daha ağır bir tablo gelişmiş. Adana'da hemen yapılan müdahaleyle durumu kontrole alınmış. Bize gönderilen tıbbi notlar bunu gösteriyor. Şimdi doktorlarımız tarafından yapılan tıbbi değerlendirmeye göre, rahatsızlığın kalbin pompalama gücünde zorlanma olduğu şeklinde görülüyor. Tansiyon yüksekliğine bağlı kalbin pompalama gücünde azalma ve akciğerlerde sıvı birikimi. Daha önceden de kendileri kalp kapak ameliyatı geçirmişlerdi. Kalp aort damarında bir değişim olmuştu. Bu rahatsızlıkları zaten hastanemizin kontrolü altındaydı. Zaman zaman da plevral sıvı birikimleri olmakta. Bu yönde de şimdi değerlendirmelerimizi yaptık. Kendilerinin şu anda hayati tehlikeleri yok. Bunu da memnuniyetle belirledik. Bir süre içinde hastanemizde yatırılarak tedavilerine devam edeceğiz."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER