ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 15:53

Eski ANAP milletvekili Necat Tunçsiper toprağa verildi


Balıkesir'de geçirdiği rahatsızlık sonucu 86 yaşında vefat eden eski Anavatan Partisi milletvekillerinden Necat Tunçsiper toprağa verildi. Önceki gün tedavi gördüğü Balıkesir Devlet Hastanesi'nde kalp yetmezliğinden hayatını kaybeden Tunçsiper için ilk tören valilik bahçesinde yapıldı. Buradaki konuşmalarda 1954 yılında Balıkesir'de maiyet memurluğu, Bigadiç, İvrindi, Ayvalık ve Balya ilçelerinde kaymakamlık ve Balıkesir Vali Yardımcılığı yaptığı, 17. ve 18. dönemlerde ANAP Balıkesir milletvekili olduğu anlatıldı.

Törene AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, MHP Milletvekili Ahmet Duran Bulut, Vali Ahmet Turhan, İl Emniyet Müdürü Halil Karataş, Baro Başkanı Yaşar Meyvacı, vali yardımcıları, daire müdürleri, yakınları ve diğer vatandaşlar katıldı. Törenden önce eşi Fethiye Tunçsiper ve oğlu Cenk Tunçsiper taziyeleri kabul etti. Necat Tunçsiper için 1 dakikalık saygı duruşunun ardından özgeçmişi okundu. Kısa bir konuşma yapan oğlu, aile olarak çok üzüntülü olduklarını belirterek, "Onunla bizler yaşımız kadar, annemizse 50 yılı aşkın bir süreden beri birlikte hayatı paylaştık. İyi bir eş, iyi bir aile babasıydı. Kalbimizde hep sevgi dolu hatırasını yaşatmaya gayret edeceğiz. Merhum Başbakanımız Adnan Menderes, Hasan Polatkan ve Fatin Rüştü Zorlu'nun İmralı'daki mezarlarının buraya taşınması ve isimlerinin devlet kurumlarına verilmesi konusundaki çalışmalarıyla iftihar ettim. Allah nur içinde yatırsın." dedi.

Törenin ardından Necat Tunçsiper'in nâşı, tarihî Zağnos Paşa Camisi'ne götürüldü. Burada öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından Başçeşme Mezarlığı'nda toprağa verildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER