ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 14:00

Eşini, cep telefonu mesajları yüzünden öldürmüş


 Diyarbakır'da, 20 yıllık eşi Zuhal Y.'yi bıçaklayarak öldüren Neşet Y., cinayeti, cep telefonu mesajı yüzünden işlediğini söyledi. Eşinin, cep telefonunda 'Özgür' adıyla kayıtlı kişiyle yaptığı mesajlaşmalarını gördüğünü savunan Neşet Y., "Eşim, Özgür adlı kişinin sevgilisi olduğunu söyledi ve boşanmak istediğini söyledi. Ben de şoka girdim." dedi.

17 Kasım 2012 tarihinde işlenen cinayetin ilk duruşması, Diyarbakır 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldü. İfadesi alınan Neşet Y., eşiyle 20 yıl önce evlendiğini ve 4 çocukları olduğunu söyledi. Eşinin, birisiyle sürekli görüştüğünü ve çektiği fotoğrafları Özgür isimli kişiye gönderdiğini savunan Neşet Y., "Bunun üzerine kayınlarımı çağırdım, onlar da eve geldi ve görüştük. Kayınlarım da telefondaki mesajları okudu. Kız kardeşine yaptığının doğru olmadığını söyledi. Sonra sabah oldu ve eşim evden ayrıldı. Daha sonra geldi ve yakınlarımız tarafından barıştırıldık. Bir gün kalp hastası kızımı dövdü, ben de müdahale ettim. Bana 'Namussuzsun, sen adam değilsin, ben seni aldattım, aldatmaya devam edeceğim, beni boşa' dedi. Bunun üzerine ben de kendimi kaybettim. Olayın nasıl geliştiğini bilmiyorum, çok pişmanım. Zaten boşanma davası devam ediyordu." şeklinde konuştu. Duruşmada, öldürülen Zuhal Y.'nin kardeşleri Cesur ve Adnan Ş. ile kızı Azize de tanık olarak dinlendi.

Öldürülen kadının kızı Azize Y., annesinin İstanbul'daki bir kişiyle telefonla sürekli görüştüğünü savundu. Olay günü annesinin babasına bağırdığını belirten Azize, "Annemin önce çığlık sesini duydum, sonra çocuk odasına kaçtı. Darbe aldığını bilmiyordum. Annem o an babama yalvardı ve yapmamasını istedi. Babam geri çekildi, ben de kendisini tuttum. Sonra komşularımıza haber verdim." diye konuştu. Mahkeme heyeti, Zuhal Y.'nin kullandığı ve 'Özgür' isimli kişiye attığı iddia edilen mesajların saklandığı cep telefonunun bilirkişiye verilmesini ve detaylı raporunun çıkarılmasına karar vererek, duruşmayı erteledi. Mahkeme aşamasında, aile huzurunun bozmasına neden olan 'Özgür' isimli kişinin kimliğinin belirlenmesine yönelik bir talep olmadı.

Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Neşet Y. hakkında, yakın akrabasını öldürmekten müebbet hapis cezası isteniyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER