ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2014 Perşembe 12:05

ESGEH'ten gençlik onun izinde programı


Esenyurt Gençlik Hareketi (ESGEH), Esenyurt Kültür Merkezi'nde 'Gençlik onun izinde, Aşk-ı Resul' program düzenledi.

Kur-an’ı Kerim tilaveti ile başlayan programda ESGEH Başkanı İnan Çelik konuşma yaptı. Çelik, "Günümüz gençliğinin her geçen gün maneviyattan biraz daha uzaklaştığı son zamanlarda, bu uzaklaşmayı İslam’a yakın etmek amacı ile etkinlikler düzenliyoruz. Kurulduğumuz günden bu yana yaptığımız çalışmalarda bize her zaman destek olan ve yanımızda duran Esenyurt Belediye Başkanı Sayın Necmi Kadıoğlu’na teşekkür ediyorum." dedi.

Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu da gençliğin memleket için önemine değindi. Kadıoğlu, "Ülkemizin genç, dinamik ve başarılı gençlerin fikirlerine ihtiyacı var. Bugün, buradaki birlik ve beraberliğiniz oldukça umut vericidir. İslam dinine bağlı insanlar olarak, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav)’in gençliğini örnek almak, onun yolunda ilerlemek hakikat ve topluma faydalı gençler olmanızı sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

Konuşmalar ardından Esenyurt İmam Hatip Lisesi öğrencisi Halil İbrahim Çelik’in Peygamber efendimize itafen okuduğu 40 Yaşındasın şiiri salonda bulunanları duygulandırdı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER