ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 10 Şubat 2013 Pazar 19:59

Esenyurt’ta ‘konut’ eylemi


Esenyurt' ta, bir inşaat şirketinden aldıkları evlerin kendilerine teslim edilmediğini öne süren vatandaşlar eylem yaptı. Vatandaşlar, mağduriyetlerinin bir an önce giderilmesini istedi.

'Esenyurt Mağdurları Platformu' adı altında örgütlenen vatandaşlar, Cumhuriyet Meydanı’nda toplandı. Burada, ‘100 bin kişinin ahını aldınız’, ‘Artık yeter tapumuzu verin’ ve ‘İmar affı istiyoruz’ yazılı pankartlar açan grup, yanlarında getirdikleri beyaz balonları gökyüzüne bıraktı.

Grup adına konuşan Ömer Arıca, belediyeler ve inşaat şirketleri arasındaki sorunlar nedeniyle kendilerinin mağdur duruma düştüklerini savundu. Arıca, "Kiracı sıfatından kurtulabilmek için merkeze uzakta da olsa sıcak bir yuva kurmak amacıyla paralarını ve hayallerini kaptıran bir kitleyiz. Kaptırdığımız paraların, kavuşamadığımız tapuların ve yıkılan hayallerin sorumluları bellidir. Bir yandan bölgeden inşaat yapan inşaat şirketleri, bir yandan Esenyurt Belediyesi, bir yandan İstanbul Büyükşehir Belediyesi bir yandan da Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'dır. Başbakanımız bir an önce harekete geçmeli ve bu insanların mağduriyetini gidermelidir. Binlerce konut mağdurunun sorunları acilen çözülmelidir." dedi.

Vatandaşlar da sorunlarının bir an önce çözülmesi için yetkililerin devreye girmesini istedi. Yapılan eylemin ardından grup olaysız dağıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER