ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Ağustos 2014 Pazar 11:58

Esed’den kaçtı Maganda kurşunuyla vuruldu

Esedden kaçtı Maganda kurşunuyla vuruldu

Gaziantep’te magandanın silahından çıkan mermi, ailesi ile birlikte evin terasında oturan 13 aylık bebeğe isabet etti. Suriyeli bebek yoğun bakıma alındı.


Olay, İnönü Mahallesi Karayılan Caddesi üzerinde meydana geldi. Burada Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan Suriyeli aile sıcak nedeniyle kiraladıkları evin terasında oturdu. Yakınları ile birlikte oturan ailenin 13 aylık bebeği Cuham Muhammed bir anda sıçrayarak ağlamaya başladı. Baba Emin ve anne Hekime çocuklarına ne olduğunu anlamaya çalışırken kanama olduğunu fark etti.

Bunun üzerine hemen Dr. Ersin Arslan Devlet Hastanesi’ne kaldırılan talihsiz bebeğin tedavisine başlandı. Hastanede çekilen röntgende bir magandanın tabancayla sıktığı merminin bebeğe isabet ettiği anlaşıldı. Burada kalp masajı ve oksijen verilen talihsiz bebek daha sonra Şehitkamil Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Bu hastanede yapılan ilk müdahalenin ardından Cuham Muhammed yoğun bakım ünitesine alındı. Talihsiz bebek yaşam mücadelesi verirken, polis tabancayla havaya ateş açan kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER