ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mayıs 2013 Pazar 12:19

Eş ve çocuklar, SAMED organizasyonuyla annelere mektup yazdı

Eş ve çocuklar, SAMED organizasyonuyla annelere mektup yazdı


Samsun Memurlar Derneği (SAMED) tarafından düzenlenen Anneler Günü programında, kadınlara, eşleri ve çocuklara tarafından yazılan mektuplar dağıtıldı. Mektuplar, anneleri duygulandırdı.

        Dernek toplantı salonunda gerçekleştirilen etkinlikte babalar ve anneler Samsun İl Müftüsü Hayrettin Öztürk tarafından verilen 'anne' konulu konferansı dinledi. Peygamberimiz (sav)’in annelikle ilgili söylediği sözler ve olaylardan örnekler veren İl Müftüsü Öztürk, erkeklere şu şekilde seslendi: “Asla eşinizi annenizin önünde tutmayın. Onları birbiriyle asla kıyaslamayın. Dünyaya gelmemize vesile ilk Rabbimiz sonra anne ve babamızdır. Dünyada ne yaparsak yapalım annemizin karnındayken attığımız tek bir tekmenin hakkını onlara ödeyemeyiz.” Annesi hayatta olanların sıklıkla onları ziyaret edip hayır duasını almasını isteyen Öztürk, annesi vefat etmiş olanların da günde 5 kere onu hatırlayıp dua etmesi halinde edilen bedduanın dahi ortadan kalkacağını sözlerine ekledi.
        
        SAMED Başkanı Muhsin Bayrak, konuşmaların ardından annelere bir sürpriz yaparak eşleri ve çocukları tarafından yazılan mektupları dağıttı. Eşinin kendisine mektubu en son 15 yıl önce askerdeyken yazdığını söyleyen Havva Yavuz, “Bu etkinlik bugüne kadar katıldığım en anlamlı program oldu. Malum teknoloji çağında yaşıyoruz, mektup yazma kültürü kalktı. Her sene eşim bana bir çiçek alıp verirdi o da belli bir süre sonra solardı. Ancak bu seneki hediye benim için çok özel oldu. Bu mektubu ömür boyu saklayacağım.” dedi.

        Dernek üyesi olan ve eşine mektup yazarken zorlandığını kaydeden Sinan Yavuz , “Biz Karadeniz erkeğiyiz eşimize ne sevdiğimizi söyleriz nede belli ederiz. Ama bu etkinlik sayesinde yazarken zorlansam da eşime olan duygularımı mektupta ifade etme imkânım oldu. Mektubu yazmadan önce dernek yetkilileri tarafından bir eğitimden geçirildik, bunun da çok faydası oldu.” diye konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER