ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Eylül 2013 Cuma 13:45

Erzurumlu ev hanımları, içme suyu arıtma tesisini inceledi


Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nin yatırım ve hizmetleri tanıtmak amacıyla oluşturduğu 'Kadın Gözüyle Büyükşehir Projesi' kapsamında ev hanımlarına içme suyu arıtma tesisleri gezdirilerek tanıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi meclis üyeleri Şengül Tan ve Nimet Aydemir’in koordinesinde, Erzurumlu bir grup kadına içme suyu arıtma tesisi tanıtıldı. İçme Suyu Arıtma Tesisi Daire Başkanı Nuri Kali, aralarında Atatürk Üniversitesi öğrencilerinin de bulunduğu gruba içme suyu ve arıtma aşamaları hakkında bilgi verdi.

"KADINLARIN ÖNERİ VE TALEPLERİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ."

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler, kadınların yatırım amaçlyı tesisleri ziyaret etmesinden mutluluk duyduğunu ifade etti. Yatırım ve hizmetlerle ilgili kadınların öneri ve taleplerinin önemli olduğunu belirten Küçükler, "Adından da belli oldu gibi ‘Kadın Gözüyle Büyükşehir’de temel amacımız; yatırımlarımızı kadınlara tanıtmaktır. Bu proje iki yönlüdür. Proje kapsamında hizmetlerimizi hanımlara anlatıyor ve aynı zamanda onların görüş ve önerilerini dinliyoruz. Yatırımların daha verimli olması için geliştirilen bu projede bir sonraki hizmetin altyapısı için hayatın her alanında yer alan kadınların şehirle ilgili fikirlerini not ediyoruz. Sahada aktif bir şekilde yer alan kadın meclis üyelerimiz, projenin uygulayıcıları arasında yer almaktadır." dedi.

Başkan Ahmet Küçükler, 9 yıllık hizmet süresinde Erzurum’un her bir köşesine Adalet ve Kalkınma Partisi'nin mührünü vurduklarını da ileri sürerek, "2004 yılında devraldığımız hizmet bayrağını güçlü Türkiye’nin güçlü iktidarı AK Parti ile zirveye taşıdık. Anadolu’nun zirve kenti Erzurum; insan merkezli hizmet anlayışımızla adeta çağ atladı. 9 yılda şehrin altyapısını tamamladık, su sorununu çözdük, ulaşımı rahatlattık, yollarımızı yaptık, yeni terminal binasını şehre kazandırdık, Palandöken Barajı ile Erzurum’a dağ sularını getirdik, su arıtma tesisi inşa ettik, ecdat yadigarı çeşmelere sahip çıktık, gecekondu yapılaşmasına son verip çağdaş ve modern konutları şehir halkının hizmetine sunduk, tıbbi atık sterilizasyon tesisini kurduk, modern çöp depolama tesisini inşa ettik, yeraltı sularını koruduk, şehrin dört bir yanına su tahliye kanalları döşedik, yeni sosyal yaşam alanlarıyla şehre modern bir hüviyet kazandırdık, eski Erzurum evlerini onardık, kültürel hizmetlerle serhat kentimizin tanıtımı yaptık, yapmaya da devam ediyoruz." diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER