ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mayıs 2013 Pazartesi 18:31

Erzurum'da Vakıflar Haftası kutlandı

Erzurumda Vakıflar Haftası kutlandı


Vakıflar Haftası nedeniyle Erzurum Lisesi konferans salonunda bir kutlama programı düzenlendi.

Erzurum Vakıflar Bölge Müdürü Kenan Ünğan burada yaptığı konuşmada vakıf kavramının önemine dikkat çekti. Ünğan, “Vakıf abide eserlerin sağlıklı olarak yaşatılması amacıyla bilim ve tekniğin bizlere sunduğu imkânları kullanarak bakım ve onarımı yaparken, binlerce muhtaç vatandaşımıza gıda yardımı, nakdi yardım öğrencilerimize de burs hizmeti vermekteyiz.” dedi. Ünğan, vakfetme yoluyla bugüne ulaşan çok sayıdaki vakıf abide eserlerin bakım ve onarımımı için çalıştıklarının bu düşüncenin temelinde yatan şey, duygunun emanete saygı olduğunu söyledi.

“Vakfet, yaşat, yaşa” diyen Ünğan, “Geleceğe ışık tutan ve geleneği gelecekle buluşturan bir köprü işlevindeki vakıf aidiyetliği, bazen imaretlerimizde kaynayan bir tas sıcak çorbada, bazen okul sırasında ter döken bir öğrencinin emeğine, bazen okunan bir ezanın, yüzyıllardır yankılandığı camii kubbesindedir.” ifadelerini kullandı.

Programda küçük çocukların semazen gösterisi izleyicilerin beğenisini kazandı. Vakıflar Haftası nedeniyle yapılan kompozisyon yarışmasında ilk üçe giren öğrencilere Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler ve Ünğan tarafından hediyeler verildi. Ayrıca haftanın önemine binaen katılımcılar etli pilav ayran ve tatlı ikram edildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER