ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 00:50

Erzurum'da tüp patlaması: 6 yaralı


Erzurum'un Yunus Emre Mahallesi Yeşilçam Sokak 10 numaralı iki katlı binanın üst katındaki evin mutfak kısmında mutfak tüpü patladı. Patlamada 2'si kadın 4'ü çocuk 6 kişi çeşitli yerlerinden yaralandı. Yaralılar komşular tarafından Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Yeşilçam Sokak'ta saat 24.00 sularında büyük bir patlama yaşandı. Patlama büyük panik ve korkuya neden oldu. İki katlı evin üst katında yaşanan patlama nedeniyle evin ön cephe kısmı tamamen yıkıldı. Patlamanın etkisiyle evin içindeki eşyalar sokağa saçıldı. Çevredeki evlerin pencereleri patlamanın etkisiyle kırıldı. Olay yerine çok sayıda ambülans, itfaiye ve sivil savunma arama kurtarma ekipleri sevk edildi.

Görgü tanıkları büyük bir patlama ile uyandıklarını ifade etti. Patlamanın yaşandığı binanın içiresinden 2'si kadın 6 kişiyi yaralı olarak çıkarttıklarını belirten görgü tanıkları patlamaya mutfak tüpünün neden olduğunu ileri sürdü.

Olay yerine gelen terörle mücadele ve bomla ekipleri patlamanın kesin nedeniyle ilgili araştırma yaptı. Komşuları patlamanın meyda geldiği evdekilerin mahalleye yeni taşındığını ve yaralıların kimliklerinin de kesin olarak bilmediklerini ifade ettiler.

Valilik Kriz Merkezi patlamada 2'si kadın 4'ü çocuk toplam 6 kişinin yaralandığını açıkladı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER