ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 12:21

Erzurum'da Cumhuriyet coşkusu


Cumhuriyetin 90'ıncı kuruluş yıl dönümü Erzurum'da coşkulu törenlerle kutlandı.

Kutlama törenleri Vali Ahmet Altıparmak'ın makamında tebrikleri kabulü ile başladı. Törenler daha sonra Hastaneler Caddesi'nde devam etti. Vali Altıparmak, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Kenan Başoğul ve Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Küçükler tören aracıyla vatandaşların bayramını tebrik etti.

Vali, tören konuşmasında ağırlıklı olarak gençlere hitap etti. Altıparmak, gençlerin Cumhuriyet'e ve kazanımlarına sahip çıkmalarını istedi. Gençlerden güçlü Türkiye, aydınlık bir gelecek için güçlü bir yuva kurmalarını da isteyen Vali Ahmet Altıparmak, "Gençler aile en büyük sarsılmaz kurumdur. Ailenize sahip çıkın, güçlü aile yuvalarını kurun. Güçlü aile yapısı bütün toplumsal hastalıkların en güçlü panzehiridir." dedi. Gençlerin okumaların, araştırmalarını, farklı görüş ve fikirlere saygılı olmaları çağrısını da yapan Vali, sözlerine şöyle devam etti: "Milli ve manevi değerlere sahip, evrensel değerleri benimsemiş, farklılıklara saygılı, hoşgörülü, ülke ve dünya sorunlarına duyarlı bir gençlik Türkiye'nin gücünü oluşturmakta. Bilgi toplumunda araştıran, sorgulayan gençliğe ihtiyaç var. Türkiye aydınlık yarınlara el ele yürüyecek. Bu yürüyüşte Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Arnavut; milletimizi millet yapan bütün fertleriyle geleceğe emin ve güvenilir adımlarla yürüyecek."

Tören sonrasında Vali Altıparmak, yanına yaklaşan çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirip, oyuncak hediye etti. Yakutiye Belediyesi Erkek Halk oyunları ekibinin gösterileri ve öğrencilerin şiir okumasının ardından tören askeri birliklerin, öğrencilerin ve sporcuların geçit töreni ile sona erdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER